Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Kombi

Qba, 17 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Golf IV Kombi 1.4 16V 75KM 55kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Długo nim jeszcze pojeżdżę, trafiłem bardzo dobry egzemplarz. Jestem bardzo zadowolony.
Chociaż silnik nie jest wyrywny, to jednak po "nauczeniu" się samochodu też można nim porządnie przyspieszyć; przy stabilnej jeździe w trasie (ok. 100-110 km/h) na jednym baku Pb98 pokonuje ok. 800-900 km.
Trochę lepiej mogłoby być z wrzucaniem 2 biegu. Generalnie bez zastrzeżeń.
Bardzo dobrze trzyma się w zakrętach, choć mógłby mieć nieco twardsze zawieszenie (uwaga aktualna tylko na polskich drogach i tylko z pasażerami na tylnej kanapie).
Bardzo dobra widoczność w każdym kierunku. Porządnie zaprojektowany pod tym względem. Golf ma świetnie światła mijania i drogowe (bardzo dobrze i daleko oświetla pobocze).
Wszystko na swoim miejscu, żadnych zbędnych elementów czy udziwnień. Jestem bardzo zadowolony, szczególnie z uchwytów na napoje - bardzo poręczne, gdy jeździ się samemu w trasę.
Szybko i sprawnie działa ogrzewanie i wentylacja. Bardzo sprawny układ klimatyzacyjny.
Jak na tę klasę samochodu, miejsca dla wszystkich jest wystarczająco. To pewnie subiektywne odczucie, ale przy wzroście moim i mojej żony (178 cm i 173 cm), i odpowiednim ułożeniu foteli, pasażerowie mają wystarczająco miejsca dla siebie. Duży i wystarczający bagażnik, fotele wygodne (po 1000 km, żadnych problemów z "siedzeniem" i nogami).
Powyżej 130 km/h trzeba odrobinę głośniej włączyć radio i głośniej rozmawiać, ale nie cierpię z tego powodu, bo raczej jeżdżę wolniej (100-110 km/h).
Przy stabilnej jeździe w trasie (ok. 100-110 km/h) na jednym baku Pb98 pokonuje ok. 800-900 km. W mieście cały bak Pb95 wystarcza na ok. 550-600 km, pod warunkiem, że nie "żyłuje się" silnika spod świateł. Samochód jest z 2001 roku - mam faktury za przeglądy poprzedniego właściciela z ASO WV i oscyluja w granicahc ok. 500 złotych. Kiedy kupowałem samochód zrobiłem przegląd przedsprzedażny i jedyne co wymagało wymiany to dolanie płynu chłodniczego. Do chwili obecnej wymieniłem klocki z przodu (wziąłem od Octavii; są tańsze).
Kupiłem w 2006 r. Golfa z 2001 r. (krajowy, z salonu, serwisowany w ASO, z małą rysą na zderzaku, klima, el. szyby, 5dr, CD, alu felgi, zimówki na stalowych, inne ciekawostki) z przebiegiem 50 tys. km (samochód którego historię znałem, przebieg był pewny na 100%) za 26 tys. Nie wiem, czy za tę cenę mógłbym kupić coś równie dobrze wyposażonego i równie niezawodnego.
Troszkę wnerwia mnie skrzypienie plastików w okolicy bagażnika, ale i z tym sobie niebawem poradzę. Jak powiedział szef serwisu ASO VW: "Z tym samochodem, nie da nam Pan zarobić" - i wszystko jasne...
NIC.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]