Lista ocen Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW 2001-2006 (10) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~uświadomiony użytkownik
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Jeżeli awaria skrzyni jest poważną usterką to początki końca skrzyni można zaobserwować po 130tys.km.Agonia trwa przez kolejne 40-80tys.km.Przy manualu padają koła dwumasowe po ok.150tys.km.Awarie zaworu EGR norma w VW.Zawór i kolektor ssący zbiera tyle sadzy że w piecu na węgiel jest go mniej po miesiącu.Nie wspomnę ile tego można nazbierać w turbinie,katalizatorze i tłumikach.Padające przepływomierze-standard.Jak ktoś ma pecha to można także...
~cllinton@op.pl
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Poleciała mi turbina. Ale to tylko i wyłącznie z mojej winy. Wracałem z Hiszpanii i po ciągłej jeżdzie na autostradzie przez 9 godzin z prędkością 120-150 km/h wjechałem na parking i od razu wyłączyłem silnik. Wiem NO COMMENTS. Jedyne usprawiedliwienie dla mnie to, że byłem baaaaardzo zmęczony. Oprócz typowych napraw wynikających z eksploatacji to więcej problemów nie było.
~maniano@tlen.pl
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Nic a nic!!! Polecam to autko tylko tyle,że trzeba dobrze trafic a pózniej dobrze ekspoloatowac,chodzi mi o to by nie deptac mu zaraz na zimnym silniku czy gasic po forsownej jezdzie a bedzie towarsz
~DK
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Zawieszenie tylne oraz układ hamulcowy tył. W tym przypadku pęknięte obie sprężyny i zatarte prowadnice zacisków. Wszystko pozostałe jak dotąd OK.
~michalt5@interia.pl
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Remont silnika za 6,tyś.po zakupie auta, to chyba jedyne, bo nie ma co pisać o turbinie ect. To są dla mnie elementy eksploatacyjne.
~mk
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
niska trwałość turbosprężarki po 80 tyś wyraźny spadek osiągów, usterka ta wystąpiła w większości znanych mi silników tdi VW
~roberto
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
wtryskiwacze! zawiodły podczas wakacji i zepsuły cały wypoczynek
~gologolo
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
wyciek oleju spod pompy chyba paliwa no i ta nieszczęsna przekładnia kierownicza.
~andy42
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Nie zanotowałem żadnych poważnych usterek.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
~michalt5@interia.pl