Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Kombi

zq, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak dla mnie rewelacja - podobno to jednostka (90KM) jest jedną z najbardziej niezawodnych. Dużą zaletą jest niskie spalanie.
Układ elektryczny : Awarie mikrowłączników w zamkach
Karoseria : Problem ze spryskiwaczem tylnej szyby
Golfik jest solidnie wykonany. Bardzo cieszę się z zakupu. Przy delikatnej jeździe bardzo oszczędne. Niezawodność i właśnie bardzo ekonomiczna jednostka napędowa to chyba główne zalety tego samochodu.
Jak dla mnie rewelacja - podobno to jednostka (90KM) jest jedną z najbardziej niezawodnych. Dużą zaletą jest spalanie, ale o tym trochę później.
Biegi wchodzą bardzo płynnie i nie ma z tym żadnych problemów (nic nie haczy). Niestety bardzo szybko po zakupie byłem zmuszony do wymiany sprzęgła (skończył się docisk i łożysko) - po wymianie chodzi \"jak ta lala\" :)
Autko dość twarde - wcześniej jeździłem Daewoo Espero i wyglądało to całkiem inaczej (zwłaszcza w ostrych zakrętach). W przypadku Golfa nie mam problemu z tym, że muszę się zastanawiać, jak on pojedzie :)
Widoczność do przodu i na boki jest OK... Jednak pomimo tego, że jest to kombi - jakoś dziwnie patrzy mi się przez tylną szybę. Może to kwestia przyzwyczajenia
Wszystko na miejscu - nie trzeba niczego szukać.
Auto użytkuję od 2 miesięcy - cały czas było ciepło i ciężko mi powiedzieć, jak będzie w zimie. Jedna bolączka, którą zauważyłem, to parujące szyby przy 3 osobach po wyłączeniu klimy. Rozwiązanie - nie wyłączać klimy ;)
Z przodu wystarczająco dużo miejsca. Niestety pasażerowie na tylnej kanapie mają mało miejsca na nogi.
Pomimo tego, ze mamy do czynienia z dieslem nie powinniśmy narzekać. Przy prędkościach do 130km/h jest naprawdę cicho.
Moje spostrzeżenia odnośnie spalania (najczęściej 2 osoby z niewielką ilością bagażu): - jazda w mieście przy przejazdach średnich rzędu 3-5 km i bez żadnych szaleństw: 6,4l/100km - ostrzejsza jazda po mieście (odczyt z komputera): 8l/100km - jazda stylem emeryta (max 90km/h i zero agresji w operowaniu prawą nogą) na trasie - 4,2l/100km (ale tak się nie da prawie jeździć) - normalna jazda na trasie - 4,8l/100km - dodatkowo dłuższy pomiar (1800km - z czego 1300km czysta trasa nad morze) - 4 osoby, auto zapakowane na maksa, duża część przejechana przy małym natężeniu ruchu - 4,8l/100km * po pierwszych dwóch tankowaniach okazało się że komputer zaniża o około 10% - wykonałem korektę ustawień kompa i teraz pokazuje dokładnie to, co wychodzi na dystrybutorze. * wszystkie testy z włączoną cały czas klimą
Auto dużo droższe od konkurencji (np. Focusa). Przy sprzedaży chyba raczej nie będzie problemów ze znalezieniem chętnego i na wartości raczej też nie straci...
Autko bardzo dobrze wykonane - nic nie trzeszczy, wszystko solidnie spasowane. Niestety jakość plastików pozostawia sporo do życzenia - zwłaszcza chodzi tutaj o pokrycie tym czymś gumo-podobnym :| Po prostu strasznie się wyciera. Po zakupie okazało się, że do zrobienia jest również spryskiwacz tylnej klapy i zamek w drzwiach kierowcy (mikrowłącznik) - są to podobno typowe usterki tego modelu.
Jak na razie nic poważniejszego się nie działo (wymieniłem jedynie sprzęgło, z czym można się liczyć przy takim przebiegu). Poza tym - \"odpukać\" - wszystko jest OK

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,9