Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Kombi

Szyszon, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Brak napraw jak narazie.
Układ elektryczny : Klimatronik
Jestem bardzo zadowolony z tego auta, jest wygodne i tanie w eksploatacji, zarowno jesli chodzi o ceny czesci jak rowniez koszty tankowania.
Silnik jest bardzo dobry, lecz do tego auta moze troche za slaby (trageddi nie ma). Jezdze czesto po gorach i daje rade lecz przed wyprzedzaniem trzeba zredukowac bieg. Wszystko rekompesuje bardzo niskie spalanie. Ocena oparta na porownaniu do poprzedniega auta (Peugeot 306 1.9 TD) ktore mialo podobny moment i moc ale bylo o 200 kg lzejsze.
Jestem bardzo zadwolony ze skrzyni 5 biegowej. Golf ma dlugie przelozenia co skutkuje cicha praca silnika nawet na autostradzie, na 5 biegu przy 140 km/h predkosc obrotowa wynosi mniej niz 3000 obr/min. Poza tym biegi dobrze zestopniowane.
Jak na miekkie kombi auto trzyma sie drogi wspaniale (ESP na wyposarzeniu), przy tym dobrze wybiera nierownosci. Na plus dodam ze zawieszenie jest bardzo wytrzymale i rzadko jest problem z wymiana elementow gumowo metalowych. W porownaniu do Peugeot 306 o niebo lepiej (tam wymienialem silentblocki co 1 rok). Bardzo polecam wersje z ESP, w ktorym takze jest zintegrowana kontrola trakcji, zima dla takiego auto nie jest zadnym wyzwaniem (dopóki nie polozy sie podwoziem na sniegu). Auto wykopie sie z kazdego zasniezonego parkingu.
W kombi jak w akwarium, wszystko widac doskonale. Na minus - prawe male lusterko. Nie wiem dlaczego jest roznica wielkosci pomiedzy lewym a prawym.
Wszystko na swoim miejscu. Jedyny minus za umieszczenie panelu Klimatronik'a, wg mnie powinien byc troche wyzej.
Klimatronik spelnia swoje zadanie, zima i latem mam w aucie taka temparature jak chce. Jedyny minus za to ze nie mamy nawiewow zimnego powietrza dla pasazerow z tylu. Ale to nie w autach tej klasy.
Dla 4 os ok. Z tylu malo miejsca na nogi. Przod OK.
Autem mozna bez problemu podrozowac 140/150 km/h i jest w miare przyjemnie. Dla mnie OK. Podrozujac po nierownej nawierzchnii rowniez nic nas nie niepokoi.
Kombi, z klimatyzacja i ciezka noga nie przekracza 6.5 l/100 w trasie. Rekord 5.88 latem z klima i szybka jazda. Max to 7 l zima w miescie (Krakow). Jest super w porownaniu do diesla PSA z Peugeot 306 na komorze wirowej !!
Za ta cene dostajemy ekonomiczne auto, ktore na dodatek jest dobrze wyposarzone i z przestronnym wnetrzem.
Kupujac auto musialem naprawic pare drobiazgow. Glownie elektryka, serwomechanizmy od Klimatronik wariowaly, trzeba bylo przeczyscic potencjometry. Wadliwy tylni spryskiwacz, przerobilem na inny patent. Zepsute wylaczniki zamkniecia drzwi. Polamane plastiki podniszenia szyby elektrycznej. Ogolnie to co mozna naprawic samemu w garazu przy odrobinie wiedzy i checi. Jak doprowadzilem auto porzadku, jest w miare OK, poprzedni wlasciciel troszke zaniedbal sprawy elektryki.
Z powaznych awarii to awaria przekladni kierowniczej (rozszczelnienie). Ale przy tym przebiegu to do wybaczenia.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

6,2