Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Kombi

Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Golf IV Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Niezniszczlny, oszczędny.. stary doby TDI
Układ elektryczny : Oświetlenie wew.
Przeniesienie napędu : Dwumas
Inne : Turbo
JEstem umiarkowanie zadowolony z auta. Samochód jest bezpieczny (ESP 4xAIRBAG, ABS, DOBRE HAMULCE etc.) Kupiłem \"na chwilę\" a śmigam już 5ty rok.
Cięzko mówić o elastyczności przy tym silniku - ALH 90 km... Autko sporo waży więc 210 \"niutków\" to trochę mało choć \'HANS\" daje radę. Jeśli ktoś wam mówi, że do wyprzedzania nie trzeba redukować to w przypadku tego modelu wsadźcie to między bajki. z drugiej strony auto ma już....kurczę - 12 lat... ALH ma turbo ze zmienną geometrią... fajnie to działa choć czasem odnoszę wrażenie, że turbo nie daje rady - zajmuje mu kilka sek. \"napompowanie\" - ale to meje subiektywne odczucie. TDI 90 KM na zwykłej pompie jest nie do zdarcia. Auto ma rzeczywisty przebieg > 252 tyś. km a silnik dalej pracuje równo. Nie wcina oleju, pali na dotyk... Podobno można moc bezpiecznie kręcić do wartości 120 - 140 bez większych modyfikacji, ale ja wolę swojego 90 KM klekota - pali 2 razy nic,ale o tym niżej.
Niestety nie jestem zachwycony - mam ALH i, co za tym idzie, dwumas. Wiem, żę to kwestia przebiegu (252 kkm), ale koszty są straszne. Dzwoni trochę pod maską a ja czekam aż... Zanim zaczął się ów dwumas odzywać skrzynia działała precyzyjnie - choć mam wrażenie że w AUDI A4 chodzi lepiej... wiem, że to jest to samo, ale ....
Wytrzymały, bez wodotrysków. Zapewniający pewne trzymanie w zakrętach. W moim aucie zauważyłem , że ogromną rolę ma rodzaj ogumienia - różnica jest na prawdę bardzo odczuwalna. Ja mam 205/55 R16 - trochę rzuca w koleinach, ale na suchej auto idzie jak po szynach. - Coś kosztem czegoś.
Jak to w kombi - ujdzie. Przód, boki ok - tył - wymaga przyzwyczajenie. Fatalne jest asymetrymcze prawe lusterko... Zawsze można wrzucić z anglika jak ktoś chce :)
W GOLFI IV czujesz się jak ryba w wodzie. Nie ma zbędnych przycisków, wszystko na miejscu.
Jest OK. Klima (manual) daje radę. MOży to tylko u mnie, ale przepalają mi się linie w szybie tylnej...
Dla rodziny 2+1 jest OK. Mam 185 cm wzrostu i osoba o wzroście ~ 170 cm siędzie za mną - bez szału ale nie będzie obcierałą kolanami o fotel - Siedzę dość daleko, ale oparcie do siedziska jest w kształcie litery \"L\" niemal 90 stopni. \"Paka\" jest przyzwoita, wys. załadunku jest akceptowalna.
Nie oszukujmy się... do 90 - 100 km/h jest w miarę ok Przy wyższych prędkościach pojawia się hałas. TDI pracuje dość specyficznie - idzie się przyzwyczaić.
trasa 4.4 - 5.6 - w zal. od tempa jazdy Miasto 5.6 - 7.5 (tu przy wciskaniu w deskę pedału gazu) Ceny przegl - jeżdżę już do zaufanego mechanika - można dawać mnóstwo zamienników - jedna ważna rzecz - na oleju nie oszczędzajcie. Ja przy 252 kkm ciągle śmigam na fullsyntetyku :)
JEST OK Polecam R32 :)
Wycieraczki - masakra - rdzewieją tuleje Poza tym eksploatacyjne rzeczy Wydech jest jeszcze oryginał !!!! Lakier - jak auto jest niebite to nie ma rdzy
Dwumas - chyba normalnie - siada po 240 kkm Turbo - mam już drugie i podchodzi regeneracja Troche fiksuje mi elektryka - a to czujnik poduszki bocznej, czasem błąd immobilisera - drobiazgi. No i oświetlenie wewnętrzne - ale ja mam chyba problem z klapą bo zamiast oświetlenie właśnie pojawia się sygnał otwarcia klapy ;p

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,4