Lista ocen Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW 2005-2008 (22) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Roudi
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
6 biegów - fajna sprawa, ale skrzynia jest źle zestopniowana; jedynka jest zbyt krótka co skutkuje tym, że przy 4tyś obr. jedziesz nieco ponad 30km/h - chcąc uciekać ze skrzyżowania możesz się mocno zestresować. Dodatkowo jazda w korku to mordęga, gdyż elektroniczny pedał gazu lubi mocno zaskoczyć i auto wyrywa jak z procy do przodu co dla nie wprawnych może grozić kolizją. Reszta bez zarzutu, bez szarpnięć i zgrzytów.
~PS
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Trochę denerwujący krótki pierwszy bieg, ale całokształt bardzo pozytywnie. Fajnie że jest szósty bieg, znacznie zmniejsza hałas przy prętkościach podróżnych, nie wspominając o oszczędności paliwa. Pytanie dlaczego wszyscy producenci nie wprowadzają sześcio biegowych skrzyń? Honda zawiodła mnie na całej linii gdy przy 80 tys km skrzynia sie rozwaliła koszt 3500 zł. Do tej pory się zastanawiam jak to jest możliwe w hondzie?
~kristatos
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Skrzynia również na najwyższym poziomie, krótkie skoki, precyzyjne wybieranie biegów i mile leżący w dłoni lewarek. Zestopniowanie bardzo dobrze dobrane do silnika (choć dwójka mogłaby być nieco dłuższa). Na szóstce przy 100km/h silnik spokojnie kręci 2100 obr/min oszczędzając paliwo i uszy pasażerów i zdziwiłby się ten, kto by pomyślał, że nie da się przyzwoicie przyspieszyć na tym biegu. Ciąg jest cały czas.
~Wolfsburger
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Bardzo precyzyjna, z krótkimi skokami. Szósty bieg pozwala na osiągnięcie bardzo korzystnego zużycia paliwa na trasie, a do tego umożliwia dynamiczne "odjechanie" od prędkości ok. 90km/h bez konieczności redukcji. Natomiast 4. bieg to czysta poezja w kwestii elastyczności! Od 50km/h do 160km/h bez większych sprzeciwów i oporów ze strony silnika! Mały minus: nieco za krótka "dwójka".
~janez
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Jak na razie wszystko działa bez problemów. 6-tka jest genialna, szczególnie przy tej elastyczności. Biegi wchodza szybko i pewnie, skok drążka krótki, perfekcyjnie!
~Lord Vader
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Perfekcja. Krótkie i precyzyjne skoki. Pewnie DSG jest lepsza ale o wiele droższa. W każdym razie po przesiadce z megane gdzie biegi wchodziły katastrofalnie tu jest znakomicie.
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Skrzynia jest bardzo dobra i precyzyjna. Tak jak pisałem w mojej poprzedniej opinii, sporadyczne zgrzyty, to wina mojej nieuważniej zmiany biegów.
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Bardzo dobra i precyzyjna, pracuje lekko. Czasami haczy, ale to wciąż wina mojego nieuważnego operowania gałką i sprzęgłem niż samej skrzyni.
~madman
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Rewelacja: skrzynia jest krotka i precyzyjna. Dodatkowy plus - 6 biegów. Jedyny mankament, to czasami pierwszy bieg nie wchodzi za pierwszym razem.
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Bardzo dobra i precyzyjna, lekko pracuje. Sporadyczne haczenia są bardziej wynikiem mojej niewprawnej ręki niż samej skrzyni.
Volkswagen Golf V Hatchback