Lista ocen Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW 2005-2008 (20) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PS
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Przyjemnie sprężysty, zapewniający dużo frajdy z jazdy i w miarę komfortowy. Nie radzi sobie z poprzecznymi nierównościami, targając trochę i hałasując. Dziury wybiera bardzo ładnie nie dając o tym znaku. Porównując z zawieszeniem jakie było w moim poprzednim samochodzie (honda civic sedan z 2003roku)czyli totalnie nie wyczuwalnyn którego się bałem, w vw jest super.
~Pawik
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Niestety tu jest dość słabo. O ile na równej nawierzchni sprawuje się dobrze dając pewność prowadzenia o tyle na kiepskiej nawierzchni podskakuje nerwowo. Nie znosi dziur i poszarpanego asfaltu. Najmniejsza dziurka jest bezlitośnie słyszalna w kabinie. VW jeszcze musi sporo popracować nad zawieszeniem.
~Pawik
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Tak jak pisałem 2 lata temu to najsłabszy element auta. Na szybko pokonywanych zakrętach przechyla się niebezpiecznie, na słabej nawierzchni hałasuje. Eksperymentowałem z różnymi ciśnieniami opon i niewiele to pomagało. Pozostałem przy znamionowym ciśnieniu 2 atmosfer.
~janez
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Jest dobrze, dużo lepiej niz w dieslu (rozkład mas i waga silnika). Niestety czuć, ze zawieszenie jest zestrojone bardziej na komfort, samochód dość mocno się przechyla w zakrętach. Wydaje mi się, ze silnik 1.4 TSI 122 KM to maksimum do tego zawieszenia.
~Tomek77
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
wersja GT - może trochę za sztywny, ale akurat mi to nieprzeszkadza a nawet pasuje. W zakrętach cudo. Trochę bałem się, że po doświadzeniach z hatchback'em Toyoty może być niestabilny przy większych prędkościach. Jednak w Golfie 180km/h bez trudu i obaw
~Roudi
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Dla spokojnego stylu jazdy bardzo przyjemne prowadzenie, a i na szybszych zakrętach jest ok. Przy pełnym załadunku też dobrze. Nie mam ESP, ale jest dobrze, lubię nieco sportowe nastawy, wszystko z rozsądkiem.
~Wolfsburger
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Świetne, bezpieczne zachowanie w zakrętach, a przy tym bardzo komfortowy. Wszelkie nierówności pokonuje bez odgłosów dla uszu pasażerów. Bardzo precyzyjny i bezpośredni układ kierowniczy.
~piotrek
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Swietnie zestrojony, zawieszenie raczej twarde. W fabii wspomaganie kierownicy choddziło o wiele lżej, szczególnie przy małych prędkośiach.
~Klient Magro
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Siedząc na tylnej kanapie odczuwalne są dość mocno nierówności w jezdni (wygodniej np. w nowej Toyocie Corolli)
~iti
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
w porownaniu do focusa I duza poprawa (co prawda do focusa nie mam zastrzezen). nic nie slychac samochod swietnie trzyma sie drogi
Volkswagen Golf V Hatchback