Lista ocen Volkswagen Golf V Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW 2005-2008 (9) - Silnik

~Jarek
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
To najlepszy element tego samochodu. Niesamowicie elastyczny. Bardzo cichy i aksamitnie pracujący. Nie do wiary że taki mały i niedrogi silnik może dawać taką frajdę z jazdy. 98% samochodów na drodze nie ma szans. Wczoraj mnie "połknął" gość w nowym Audi A6 3,0 TDI ale to już inna bajka. Do dzisiaj jestem w szoku jak szybko mi odjechał, jednak to nie zmienia mojej oceny silnika TSI. Jest ZNAKOMITY !!!
~apli2
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Silnik bardzo dobry - wczesniej dużo o nim czytałem i opinie się potwierdziły.Mmocny i cichy. Kupiłem go w styczniu i po przejechaniu 600 km pojechałem do Austrii na narty - trochę ryzykownie, ale auto spisało się swietnie. Jedna uwaga-dość długo nagrzewa się silnik ok 5km. W dieslu to zrozumiałe, ale w benzynie? może coś z termostatem bo wszyscy piszą, że ogrzewanie jest ok.
~peppek@gni.pl
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Znakomity silnik. Wysoki moment obrotowy (jak na benzynę) 200 Nm to dużo i to dostępne w zakresie od 1,5 - 4 tys obrotów. Auto przyspiesza płynnie bez względu na bieg. Bardzo dobra kultura pracy szczególnie jak zaskakuje turbina.
~Maciej
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Rewelacja. Jedyny minus - trudno ruszyć nim powoli i delikatnie. Gdy ruszam dynamicznie wszystko jest ok, ale jeśli muszę ruszyć powoli to trochę szarpie (mimo że jeżdżę tym autem już dwa lata)
~TSI Z
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Silnik \"SUPER\",doskonała elastyczność, super przyspieszenie, niskie spalanie przy normalnej jeździe bez szaleństw na drodze. Gdy silnik nagrzeje się po ok. 2 km jazdy, to go nie słychać.
~grzegorz@ortoplus.pl
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Super silnik! Dynamiczny, idealny do szybkiej jak również do spokojnej jazdy!! A kultura pracy tego silnika, poezja!!
~Dżordż
Kombi 1.4 TSI 122KM 90kW
Zbiera się od najniższych obrotów. Nawet wcześniej niż turbodiesel.
~Grzegorz K
Doskonały!!