Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Hatchback 5d

Ilia Marinko (IKO), 15 lat temu
Silnik 1.4 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Golf VI Hatchback 5d 1.4 TSI 160KM 118kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : To istna rakieta, nikt kto ma 140KM w dieslu nie da mu radu. Szroty powinny instynktownie zjeżdżać na pobocze i nie tarasować drogi. 100km/h można osiągnąć w 9,1 sekundę :)
Miałem kupić coś innego, ale poczekałem trochę i jestem bardzo zadowolony. Honda Civic 4d automat za 77k nie jest tak fajnym autem jakby się wydawało. Brakuje mu tego czegoś, co ma golf. Polecam silnik i skrzynie DSG.
Silnik to rewelacja, po mieście jak i po trasie spisuje się bardzo dobrze. Wymaga troski zanim wciśniemy gaz do poru. Najlepiej lać 98PB. Gaz odpada:) Dźwięk jest prawie niesłyszalny w kabinie.
DSG 7 biegów. 7 bieg można wrzucić już przy 77km/h bardzo ładnie pracuje, nie szarpie. Może trochę irytować podczas jazdy po wzniesieniach.
Jak to golf. Twardy dobrze trzymający się drogi. Nie pływa jak toyota. DCC bajka tryb komfort jest zajebisty.
Jest dobra, ale ma swoje małe minusy. Park Assist jest dobrym pomysłem, pod warunkiem że się ma stalowe nerwy i nie jest się blondynką (lub brunetką). Nie jest to system na polskie ciasne parkingi.
Tradycja i tyle. Wszystko pod ręką. Żadnych udziwnień. Trochę twarde plastiki.
Climatronic super, choć potrafi sobie czasem powariować. Grzeje bardzo wydajnie, polecam podgrzewane siedzenia.
Przestrzeni jest tylko co w golfie III, IV, V nie oszukujmy to jest tylko golf. Dla rodziny 2+2 może być trochę za mały.
Bardzo dobre, dopiero powyżej 170km/h słychać świsty. Przy 210km/h robi się nieznośnie.
Na razie trudno mi cokolwiek powiedzieć (napisać). Pierwszy przegląd 700 zł... Auto jest bardzo oszczędne przy 90km/h na trasie. Miasto to od 7,5 do 8 litrów. Szaleńcza jazda w trybie sport po mieście, starty spod świateł, ściganie się itp. 12 l/100km. Niemniej jednak jest dość oszczędne.
Za 90.000 ma to co inni maja za 120.000. Wersja highline jest bardzo bogato wyposażona. Dodatkowo mam: DCC, Park Assist, RNS 510 niestety nie ma map sabaczlandów :( tylko Polska i zachód :)
Na razie nic. Może tylko to że komputer przekłamuje o jakieś 0,2-0,5 litra na 100 km.
Brak, to nie szrot.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 160KM 118kW [l/100km]