Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Hatchback 5d

Silnik 1.4 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Golf VI Hatchback 5d 1.4 TSI 160KM 118kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Świetny silnik, szkoda że okryty tak złą sławą
Posiadam 1.8 TSI, niestety nie ma go przy wyborze dlatego piszę tutaj, moc ta sama czyli 160KM. Samochód kupiłem ze świadomością, że pobiera olej, ale zrobiłem remont za 5000zł (wymienione pierścienie i poszerzone rowki). Po roku od remontu silnika mogę stwierdzić, że samochód nie spala oleju lub spala go w śladowych ilościach (na bagnecie nie widać zmian). Samochód jest świetny, mam wyposażenie highline i naprawdę czuć solidność i jakość wykonania w środku. Silnik żwawy a i oszczędny. Fotele alcantara i światła ksenon to po prostu bajka :) Samochód jest jak na swój silnik dosyć oszczędny, przy spokojej jeździe 90-100km/h spalanie na poziomie nawet 5,8l/100km Moje przykładowe spalania: Autostrada 140km/h - 8-9 litrów Niezabudowany 90-100km/h - 5,8 - 6,2 litra Miasto 50km/h - 5,0 - 6,0 litra
Po remoncie nie pobiera oleju. Przed potrafił wypić ok. 2l na 1000km. Bardzo dynamiczna i świetna jednostka. Uwaga ponieważ występuje tutaj dwumasa co wpływa na koszta przy ewentualnych wymianach.
Biegi wchodzą bez żadnych problemów. Ogólnie świetnie. Jedynie co to w porównaniu z innymi autami można powiedzieć, że jest nieco ciężko manewrować gałką, ale to raczej kwestia przyzwyczajenia.
Już od zakupu mam małe ślady rdzy, ale też nie jest to auto z salonu więc nie narzekam.
Wszystko na swoim miejscu. Miejsce na kubki jest, polecam jedynie dokupić otwieracz na piwo gdy ktoś nie ma, bez niego nie da się postawić butelki tak aby się nie przewróciła.
Wszystko szybko nagrzewa i szybko chłodzi, świetnie.
4 osoby o moim wzroście (180cm) mogą komfortowo podróżować tym samochodem, gorzej jak ktoś jest byczek i jest większy. No ale w końcu to hatchback, u mojego znajomego w audi a3 8P jest o wiele mniej miejsca...
Jest cicho ale nie najciszej.
Na razie tragedii nie ma.
Świetne wykończenie, czuć jakośc.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 160KM 118kW [l/100km]

6,7