Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VI Variant

Maniek, 13 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2010
Volkswagen Golf VI Variant 1.4 TSI 122KM 90kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo elastyczny , wystarczająco dynamiczny, cichy i w zależności od stylu jazdy oszczędny.
zobaczymy
Tylko ze względu na ten silnik kupiłem ten samochód,myślałem o skodzie Octavi jest większa itd,ale w środku za kierownicą .... to nie to. Silnik cichutki jeżdzi jak dwulitrowy benzyniak a pali 1,4.Dynamiką bije mocno 1,9 tdi a pali nie wiele więcej.Nie ma filtra cząstek stałych, koła dwumasowego , nie muszę się tak bardzo obawiać o jakość paliwa jak w dieslu, pozostaje troszczyć się o turbo.A jak będzie naprawdę zobaczę za 5lat.
Tutaj w porównaniu do poprzedniego auta ,to biegi \"same wchodzą\".
Sztywno po \"niemiecku\"-tutaj mocno tęsknię za \"francuzem\"zwłaszcza jeżdżąc po dziurawym Wrocławiu. Myslałem ,że jak auto sztywne to świetnie trzyma się zakrętów (tak słyszałem o tym wozidełku)a tymczasem już trzykrotnie \"system\" łapał mi tyłek na zakręcie.Tutaj mój golfik nie ma żadnych szans z poprzednim Peugeotem 406.Ten świetnie tłumił nierówności i bez stresu wchodził w zakręty o niebo lepiej od Golfa.
Fotel kierowcy jest regulowany na wszelakie sposoby,ale kiedy znajdę sobie wygodną pozycję za kierownicą ,to spoglądając w lewo ,lub w prawo widzę prawy lub lewy słupek środkowy a mam tylko 182cm wzrostu.I na skrzyżowaniach muszę wychylać się do przodu \"co by się rozglądnąć\".
Tutaj rzeczywiście wszystko jest na miejscu.
Klimatyzacja działa jak należy.Idzie zima zobaczymy jak z ogrzewaniem. Już zauważyłem że silnik bardzo szybko \"łapie\" temperaturę.Podobno pompa wody nie pracuje na zimnym silniku i włącza się dopiero po rozgrzaniu silnika,więc powninien szybko się nagrzewać również w zimie.
W sumie nie powinienem narzekać na brak przestrzeni ,ale w porównaniu do poprzedniego mojego samochodu Peugeota 406 to ..........tak dziwnie.
Cisza ,cisza,cisza!.Przy wyższych obrotach fajny pomruk silnika.
Przy ostrym traktowaniu w mieście ponad 10,0 litrów. Przy spokojnej jeżdzie w mieście (dość zakorkowanym -Wrocław)spalanie 8,0- do 8,8 litra.Mniejszy ruch w mieście czyli wieczorem ,lub weekend 7,1-7,6. W trasie jadąc dośc spokojnie głównie 80km/h do 120km/h spalanie 5,7 do 6,3l.Próbując wyprzedzać wszystko co się da wyprzedzić spalanie średnie wzrasta 7,9 do nawet 9,0l Prędkości od 110 km/h do 190km/h.
Drogi jak na kompakt ale bardziej dopracowany niż np:Skoda Octavia.
za wcześnie na opinie
za wcześnie na opinie