Lista ocen Volkswagen Golf VII Hatchback 5d (53) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~j28
Hatchback 5d 1.4 TSI BlueMotion Technology ACT 140KM 103kW
Po przesiadce z 1.6TDI CAYC(Golf6), wcześniej 1.4TDi BMS(Ibiza J6) i 1.9TDI ATD(Fabia I) myślałem, że będzie gorzej. Średnie spalanie wychodzi niskie ze względu na niewielką ilość "krótkich" miast. Maksymalnie zaobserwowałem 10l/100km na dystansie 20km - odcinki 2-5km w ciągu całego dnia od sklepu do sklepu/urzędu. Trasy wychodzą najróżniej i spalanie bardzo mocno zależy od tempa. Jadąc w sznurku niedzielnym można spaść poniżej 5l,...
~łysy
Hatchback 5d 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Póki co przejechałem niecałe 6 tys. km przez 4 miesiące, więc trudno jest mi powiedzieć cokolwiek na temat kosztów utrzymania (przeglądy mam w cenie auta). Spalanie jest dużo niższe niż w przypadku poprzedniego auta, OC/AC też o dziwo niewysokie.
~auto1
Hatchback 5d 1.2 TSI BlueMotion Technology 85KM 63kW
Samochód bardzo oszczędny przy spokojnej jeździe (zgodnej z przepisami ruchu). Na trasie Radomsko - Zakopane = 5,1; Zakopane - Radomsko 4,3. Średnia z podróży do Czarnogóry to 5.5. Powyżej 130 km/h spalanie znacznie wzrasta i przekracza 7 l.
~helmut
Hatchback 5d 2.0 TDI-CR DPF 150KM 110kW
Raz udało mi się osiągnąć spalanie poniżej 4 litrów na 100. Na trasie 70 km. ale prędkość przelotowa ok 90 do 100. Nie jest to jednak jazda wygodna i bezpieczna. Normalnie przy spokojnej jeździe do 4,5 na trasie można zejść.
~Rosynant
Hatchback 5d 1.4 TSI 140KM 103kW
Liczyłem się z większym spalaniem w mieście. Nie przekroczyłem jeszcze 8,5l/100km jeżdżąc tylko po mieście. W trasie jest ekonomicznie, pod warunkiem, że nie przekraczamy 140km/h. Później robi się wir w baku ;)
~Kris Sosnowiec
Hatchback 5d 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Wymiana oleju Liqui Molly Top Tec 4200 + wszystkie filtry + robocizna ok. 700zł brutto x 10szt Paliwo: 7l gazu + 1l Pb/100km klocki przód Bosch x 1 220zł brutto z wymianą Bez dodatkowych napraw.
~Janusz M
Hatchback 5d 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Serwis autoryzowany, to pomyłka, ale na gwarancji wymagany. Koszty raczej z księżyca, a obsługa bardzo miła ale niekompetentna. Po gwarancji są znacznie lepsze serwisy.
~Marek
Hatchback 5d 1.4 TSI 140KM 103kW
ciężko zmusić auto do spalenia ponad 7 litrów. A staram się zatrudniać wszystkie koniki. Auto ze względu na swój motorek zachęca do naciskania gazu i zbytnio za to nie kara.
~Rolo Tomassi
Hatchback 5d 1.4 TSI 140KM 103kW
Na chwilę obecną przy normalnej jeździe w dużym zatłoczonym mieście z włączonym systemem Start&Stop autko spala 6,4 l/100km, przy bardzo dynamicznej jeździe 9,5 l, trasa 4,6l

Volkswagen Golf VII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Max
Hatchback 5d 1.2 TSI 105KM 77kW
Bardzo duze spalanie w Warszawie biorac pod uwage wielkosc i moc silnika oraz wage samochodu. Przy plynnej jezdzie trudno zejsc ponizej 8,5 l.
Volkswagen Golf VII Hatchback 5d