Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Variant

mike, 5 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW
Rok produkcji 2014
Volkswagen Golf VII Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : DSG + silnik, bardzo pozytywne zaskoczenie.
Silnik : Silnik o wielu obliczach. Można jechać bardzo ekonomicznie ze śmiesznym spalaniem oraz dynamicznie ze spalaniem powodującym uśmiech na twarzy.
Samochód poleasingowy, 3 letni, przechulane 170000 km. Myślę, że przebieg oryginalny, realny. Silnik 2.0 + dsg tworzą zgrany duet. Wystarczająco dynamiczny do codziennej jazdy, jak trzeba potrafi być bardzo oszczędny (jak prowadzi moja dziewczyna to spalanie na trasie mamy 4,6l/100). Dbać i jeździć. Zdecydowanie polecam auto.
Świetna charaktertyka. Mocy nie brakuje, spalanie adekwatne do ciężkości buta. Można jechać za 4,6l/100km,a jak lecisz 200km/h to już troche wiecej ;) Z minusów to oczywiście brzmienie - kleku kleku. Mi osobiście nie pasuje dźwięk, może dlatego, że długo jeździłem nowym TSI i tam brzmi to dużo lepiej.
DSG, 6 stopniowa. Poprzedni samochód mi DSG 7 biegów. Szczerze mowiąc nie widzę dużej różnicy. Jestem przywyczajony do automatów, nie zamieniłbym w życiu na manuala.
Variant, trochę duży promień skrętu.
Samochód ma przebieg autostradowy i z niego trochę odprysków, a z miasta wgniotki parkingowe. Póki co na wgniotkach nic się dzieje, więc powłoka wydaje się ok.
Szerokie przednie słupki, nie przeszkadza mi to aż tak bardzo.
Automatyczna klimatyzacja - bardzo wydajna. Już od uruchomienia silnika działa bardzo efektywnie, może nawet za bardzo.
Nie brakuje miejsca ani dla kierowcy ani dla pasażerów (chyba ze masz 2 metry :) Bagażnik astronomicznych rozmiarów.
Kleku kleku. Jestem przyzwyczajony do beznyny i troche przeszkadza mi klekot.
Jestem malo obiektywny jako fanboy VW :P szczerze polecam!
Brak usterek.
Brak usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF BlueMotion Technology 150KM 110kW [l/100km]

6,2
6,3