Lista ocen Volkswagen Jetta VI (67) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TomS
Sedan Facelifting 2.0 TDI 110KM 81kW
Klimatyzacja jest manualna wersja Climatronic była ale za dopłatą prawie 1,5 tys. zł więc sobie podarowałem. Radio nie ma dotykowego ekranu jest duży wyświetlacz na którym podawane są odległości czujników parkowania. Wywietrznik klimatyzacji z tyłu. Jest nawiew na nogi pasażerów można by pomyśleć jak w Passacie, że klima jest trzy strefowa. To tylko złudzenie bo na tył nie ma żadnego silnika który by podawał powietrze. Idzie ono grawitacyjnie...
~Piotr
Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW
Klimatyzacja dwustrefowa climatronic (wersja high line)bardzo fajna.Auto szybko się nagrzewa, możliwość dobrej regulacji. Trochę (jak dla mnie) za małe przyciski regulacji wylotu powietrza tzn. na szybę, na pasażera, kierowcę itd. Efekty przełączania fajnie pokazane na wyświetlaczu RCD 510 -duży ekran dotykowy. Polecam go, w wersji high line to chyba standard ale w comfornline wymaga dopłaty.
~paweł
Sedan Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Jest ok, jedyny mankament to w po wyłączeniu auta na skrzyżowaniu (system start&stop) wyłącza się również klima/ogrzewanie. Przy postojach chwilowych się nie odczuwa, ale dłuższy postój np. na przejeździe kolejowym już jest odczuwalny - auto się nagrzewa/ochładza. Oczywiście można START&STOP wyłączyć, wtedy temat znika.
~brdg83
Sedan Facelifting 2.0 TDI 110KM 81kW
Klimy jeszcze nie miałem okazji testować, mam auto od miesiąca a jest luty:) Jednak nie jestem zachwycony ogrzewaniem. Potrzebuje sporo czasu, aby w kabinie zrobiło się ciepło (subiektywne wrażenie). NAtomiast nie tylko moje odczucie, to bardzo głośnia praca wiatraka i szum powietrza na pozycjach 3 i 4. Na poz 1 cicho, n 2 znośnie.
~hubi
Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW
Wszystko działa ok, ale jedna rzecz mnie wkurza. Minimalna temperatura jaką można ustawić to 18C, następna pozycja to LO która powoduje że do samochodu wpada powietrze o temperaturze otoczenia. W zimie gdy po mieście jeżdżę w kurtce, to 18C jest za ciepło, a niekoniecznie chcę aby do środka wpadało -20C. Przydałaby się pozycja 16C.
~Fryderyk B.
Sedan Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Automat dwustrefowy świetnie się sprawdza. Można ustawić osobno warunki dla kierowcy i pasażera. Nie było, co prawda wielkiej zimy, ale silnik nagrzewa się niezwykle szybko, a więc i ogrzewanie bardzo dobrze się spisuje. W lecie klimatyzacja bardzo sie sprawdziła - dyskretnie i wystarczająco chłodno.
~P. P . GRZANEK
Sedan 1.6 TDI CR DPF BlueMotion 105KM 77kW
WSZYSTKO JEST NASWOIM MIEJSCU - FAJNE SA NOWE POKRETLA CHODZACE LEKKO, PRZESTAWIENIE KIERUNKU NAWIEWU ZA CIEBIE WYKONA JAKIS SILNICZEK (KTOREGO WOGOLE NIE SLYCHAC) W WERSJI SEA POSIADAM MAMY DODATKOWO NAWIEW DAL PASAZEROW Z TYLU (CENTRUM DOWODZENIA DLA MOJEGO POTOMKA :)
~Mario1980
Sedan 1.2 TSI 105KM 77kW
Zero zastrzeżeń. Fajny rozdział ogrzewania, wiele funkcji dostosowanych do indywidulanych predyspozycji. Lusterka moment, tak samo szyby. Fajne są podgrzewane siedzenia, no i mawet jak nie grzejecie na siebie, po max 8 km jest gorąco. Latem klima rewelacja, nawet manual.
~macias792
Sedan 1.4 TSI 160KM 118kW
Klimatyzacja dwustrefowa. Dobrze radzi sobie w każdych warunkach. Nawiewy na tylną kanapę wystarczające aby nie odczuwać dyskomfortu. Całości dopełniają podgrzewane fotele chociaż można byłoby oczekiwać również podgrzewanej tylnej kanapy.

Volkswagen Jetta VI – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Gtj
Sedan 1.4 TSI 160KM 118kW
Climatronic działa bez zarzutu. Głośność\\ siła nawiewu dostosowuje się do prędkości jazdy. Po złapaniu odpowiedniej temperatury pracuje pracuje bardzo cicho w trybie auto. Podgrzewanie siedzeń też działa jak powinno, reaguje bardzo szybko.