Lista ocen Volkswagen LT II (45) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Romanolo
Furgon 2.8 TD 158KM 116kW
Niestety nagminna potrzeba wymiany wtryskiwaczy zaciera wszelkie plusy tego auta. Auto ma 240tys km. Wymieniłem 6 razy wtryskiwacze. A objaw jest przrażający:o prócz problemów z uruchomieniem; podczas wyprzedzania (np. 90km/h) silnik się wyłącza i jest tzw.dramat. Nie sądzę aby to była wina polskiego paliwa jak twierdzą w serwisie.Przecież w RP jeżdzi dużo diesli (np.BMW)bardziej zaawansowanych technicznie niż VW.Nie psuje się układ...
~Adam
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
Przy około 150 tys pojawił się problem z turbiną, silnik nie ciągnął i wchodził w tryb awaryjny. Włączenie (nawet na chwilę, nie przerywając jazdy)przywracało na chwilę normalną pracę, ale tylko na chwilę. Serwis (prywatny, ale tylko od LT)nie wiedział co to. Podmieniali różne elementy na nowe, żeby wyeliminować wadliwą rzecz, ale to nic nie dało. W końcu zmniejszyli ciśnienie doładowania i problem zniknął. Poza tą jedną rzeczą nic się nie...
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
Poprzedni właściciel (w Niemczech) wymieniał turbinę, nie wiem dlaczego. Ja też miałem problem, wyłączała się i wchodziła w tryb awaryjny. Metodą prób eliminowaliśmy wszystkie możliwe przyczyny i gdy już tylko została wymiana, zmniejszyli ciśnienie doładowania. Chodzi do dziś bezproblemowo, przejechałem od tamtej pory ok 40 tys.
~Autoruso
Furgon 2.8 TD 131KM 96kW
W tym modelu poważne usterki występują tylko przy bardzo dużych przebiegach lub w przypadku poważnych zaniedbań. Przykładowe ceny: pompa olejowa(2500pln) wałek rozrządu(2000pln) pompa vacum zespolona ze wspomaganiem(1000pln) napinacz paska wielorowkowego(2000pln)
~krakusiak
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
Tu gorzej: po 160000km padła turbina i się okazało, że cena nowej to kosmos. Dodatkowo badanie ciśnienia na cylindrach pokazało duże różnice: nawet 1 gar słabszy o 30% od pozostałych. Silnik mimo niezbyt dużego przebiegu zużyty. Tankowałem tylko na sieciowych stacjach.
~Sachir
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
Nic specjalnie sie nie popuslo w nim zeby stal iles dni na kanale.Jedynie blacha w niektorych miejscach rdzewieje!!!Jak rdza chwyci to sie mozna naprawde zdenerwowac.Bo albo blacha uzyta jest gowno warta albo blacharze w polsce dalej malowac nie potrafia!
~ELTEK
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
Jak pisałem wcześniej samochód często jest przeładowywany ale mimo tego poważnych usterek nie było, prócz typowych. Przeglądy robione na czas + dobre paliwo i samochód spisuje się bez zarzutów
~ROBO
Furgon 2.5 TD 109KM 80kW
Autko praktycznie nie do zdarcia w trasie mnie nie zawiodło nigdy. Ale nie jest odporne na korozję mimo że jest garażowane trzeba chodzić przynajmniej dwa razy w roku i wykonywać poprawki lakiernicze.
~Bałtek
Furgon 2.8 TD 125KM 92kW
Pompa vacum. 6300zł w serwisie ale z 2,8tdi 158km jest taka sama a kosztuje 400. Zawory do regulacji bo nie są samo regulujace. A tak to lata jak głupi i lekko nie ma. 3tony to je waga

Usterki Volkswagen LT II

Volkswagen LT II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~z
Furgon 2.3 143KM 105kW
z poważniejszych usterek uszczelka i głowica.Po 1,5 rocznym staniu gdzieś w Dani,załadowałem mu gaz to była konsekwencja tego czynu,tak to tłumaczę.Poza tym spokój