Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B3 Kombi

kaszka1035@vp.pl, 18 lat temu
Rok produkcji 1991
Volkswagen Passat B3 Kombi 1.8 90KM 66kW 1988-1993 - Oceń swoje auto
Auto przyprowadziłem z Niemiec (combi -2004r stan licznika 126 tys. km) i bez problemu przeszło badania techniczne. Przy 128 000 km. przerobiłem na gaz i nie mam żadnych problemów, miesięcznie robię ok. 1200 km, średnie spalanie gazu w okresie wiosenno-jesiennym w cyklu mieszanym (miasto 20% - trasa 80%) 9 - 9.5 litrów, benzyny 7.5 -8 litrów. Trzeba pamiętać o wymianie paska rozrządu po 100 000 km. Silnik jest trochę słaby bo ma 75 KM na benzynie ok. 68 KM na gazie i jak jadę załadowany to jest za słaby, ale nie chodzi o wyścigi. Jako auto rodzinne jest idealny, zamienniki-części tanie i dobrej jakości, mechanicy, którzy naprawiają mi auto dobrze wyrażają się o tym modelu B3 typ 35I, zwłaszcza o zawieszeniu potrafiącym wytrzymać nasze drogi, jeżeli chcemy korzystać z ASO to trzeba się liczyć ze sporymi wydatkami. Są problemy z włączaniem 1 i wstecznego biegu, oraz trzaski plastików z tyłu jak jedziemy po dziurach ale ten typ tak ma. Po przejechaniu 17 tys. km (po naszych dziurach) i listopadowej 2005r. rejestracji główne usterki to: tylne opony do wymiany. Auto jest zwrotne, dobrze trzyma się drogi i jest pakowne, zwłaszcze po rozłożeniu tylnych kanap. Według mnie ma trochę słabe hamulce (przód tarcze, tył bębny), może modele z mocniejszym silnikiem mają lepsze. Warto zaznaczyć, że jest to auto typowo rodzinne.
Nie spodziewajmy się cudów po aucie 14 -letnim. Ogólnie jest O.K.
Volkswagen Passat B3 Kombi