Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B3 Sedan

Krzychu, 19 lat temu
Rok produkcji 1991
Volkswagen Passat B3 Sedan 1.8 90KM 66kW 1988-1993 - Oceń swoje auto
Bardzo dobry, pojemny i niezawodny samochód. Polecam.
Na benzynie rakieta (oczywiście zachowując wszelkie proporcje). Na gazie - najtańsza instalacja sprzed 2 lat - 1300 zł - znaaaacznie gorzej. Elastyczność na benzynie naprawdę b. dobra, jak nie miałem jeszcze gazu nie zmieniałem biegu z piątki (70 km/h wzwyż) bo nie było potrzeby. A i dzisiaj jak przełączę na trasie na benzynę sunie az miło.
No tu różnie bywa. Na co dzień żadnych problemów. Czasem nie wchodzi wsteczny. Ale jak na oryginalną skrzynie po prawie 300 tyś. to chyba żadne problemy.
Miękko - to się odczuwa. Przy 4 osobach (80-90 kg każda) na wybojach potrafi się zabujać w pionie ;) Przy samodzielnej jeździe, jak na 14 letnie autko w porządku.
Nie widzę problemów. Wszystko widać, a jak nie (do tyłu) to można zawsze otworzyć drzwi ;)
Kierowca ma wszystko pod ręką, może tylko za duża kierownica, której nie mogę regulować. Brak wspomagania - dla mnie (choć fizolem nie jestem) żaden problem, trochę wysiłku nie zaszkodzi ;-)
Nie ma problemów. Można się usmażyć jak i ochłodzić (klimy brak, szyberdach jest). Dmuchawa świetna. Czasem trochę zaparują okna (w trakcie deszczu, w mieście podczas wychodzenia itp) i trochę potrwa odparowanie. Ale tak jest we wszystkich samochodach.
Nie znam samochodu, w którym jest tyle miejsca dla czterech wielkoludów co w tym passacie! Po prostu takiego nie ma, chyba że w największych z klasy wyższej. A przy dzisiejszych samochodach z klasy średniej i wyższej(ścisk, przytulanie z pasażerem itp czułości) to po prostu olbrzym. Do tego ooogromny bagażnik. Nawet z cylindrem na gaz (55 l) jest większy od normy!
Jeżdziłem kiedyś dieslami (Kadett i Vectra) - było głośno. W passacie jest cicho. A hałas zaczyna przeszkadzać powyżej 120-130. Rzadko przekraczam 110 km/h więc nie widzę problemu.
Spalanie benzyna (gaz 2 litry/100km więcej niż Pb95) 1. miasto (lato/zima) - 8/10 2. trasa (lato/zima) - 6/7 Przegladów nie robię, są przy okazji napraw zużytych części. Części tanie i dostępne wszędzie i w dużych ilościach. Oryginały drogie - jak wszędzie.
Za 8-9 tysięcy rocznik 1990/91 to dobry wybór.
Nie stwierdziłem. Chociaż... Nie wiem, czy to tylko u mnie, ale w zimie b. często po otwarciu drzwi (tu też spory kłopot) nie da się ich zamknąć!!! Muszę trzymać jedną ręką drzwi a drugą kierować i zmieniać biegi aż odtaje mechanizm od wewn. klamki drzwi (3-5 minut). No chyba że ktoś chce na postoju poczekać. Ja nie czekam! I coś tam skrzypi na tylnej pólce ;-) He, he, ale to drobiazg.
Częsci typu klocki, wydech, amortyzatory itp. jak w każdym samochodzie - co jakiś czas. Poza tym nie ma żadnych kłopotów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

Volkswagen Passat B3 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu