Lista ocen Volkswagen Passat B4 (188) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 171 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcin
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
skrzynia manualna, tutaj trzeba sie troche namachac, ale ja to lubie (nie znosze automatów ), jedynka nieraz haczy, 2 wchodzi prawie dobrze, reszta jak w masło. do tej skrzyni trzeba sie przyzwyczaic, zupelne przeciwienstwo benzyny, mocna i krotka jedynka, reszta biegow tez dosc szybko sie konczy, fajnie hamuje sie silnikiem :-) (mialem juz sytuacje w której gość podbiegł i informowal mnie ze stop-y mi sie nie swieca :-) )
~martin
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
bez zarzutow, 1-szy bieg czasem nie wchodzi wiec trzeba wysprzeglic jeszcze raz i jest git.nie chce mi sie "wydzierac skrzyni" bo to napewno jakis "wodzik" bo mialem podobnie w Skoda Felicja 1.9 D ze tez jedynka nie wchodziła. ale to tez wina poprzednich włascicieli co np. wrzucanie wstecznego jak jeszcze auto sie toczy-najgorsza głupota na swiecie a potem płacz i zgrzytanie zebow bo cos sie zepsuło.
~Mcree
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Nie jestem zadowolony ze skrzyni biegów, początkowo problemy z wrzuceniem 1\'go biegu, po kilku miesiącach pojawił się charakterystyczny zgrzyt przy wrzucaniu wstecznego, w końcu skrzynia się rozleciała na drodze. Wymieniłem na inną, jest trochę lepiej, lecz nadal zdarzają się problemy z wrzuceniem jedynki. Ten typ tak najwyraźniej ma.
~JOCKER_LZ
Kombi 2.8 VR6 174KM 128kW
jak to VW haczy czasem się bieg 1, ale to zazwyczaj wina linek na wybieraku, wystarczy zmienić wybierak który nie jest drogi 70zł i samemu można wymienić i skrzynia chodzi jak fabryka; lewarek we własciwym miejscu tuż pod ręką co pozwala na szybka i precyzyjną zmianę biegów - poza tym wszystko OK także jak dla mnie to skrzynia 5-
~siewek
Kombi 2.0 115KM 85kW
manualna skrzynia to ogólnie bdb rozwiazanie. rozpedzic autko i zrzucic bieg. na autobanach takim trybem zuzylem 8l gazu/100km. w miescie takim trybem idzie 10l. w miescie z ciezsza noga schodzi 11l. w zime trzeba doliczyć 1-2 l wiecej do w/w. ogólnie pali mniej niz maluch:)(taniej)
~GUMIŚ
Kombi 1.8 90KM 66kW
DAJE 4 PONIEWAZ CZASEM TRZEBA WBIJAC 2 RZAY WSTECZNY,ALE PONOC VW TAK MAJA.POZA TYM FAJNA,BIEGI WCHODZILY LEKKO,MIALEM WERSJE Z PODLOKIETNIKIEM,BARDZO BYLO WYGODNIE,JAK NA TYCH WAKACJACH MIALEM USZKODZONY PRAWY LOKIEC,A MUSIALEM JECHAC DO SZPITALA,BIEGI WBIJALEM LEWA REKA,SKRZYNIA DALA RADE
~Radar, radar@plusnet.pl
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Jedynka i dwójka bardzo krótkie. Za to biegi 3,4,5 mogą służyć w całkiem szerokim zakresie prędkości. Ponadto auto samo zachęca do wrzucenia następnego biegu dzięki czemu ograniczamy spalanie (przy wyższych prędkościach obrotowych nie przyspiesza lepiej niż w zakresie 2000-3000 obrotów)
~maca
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Standard chyba we wszystkich Passatach B4 (nie wiem jak w reszcie VW) ciężko wchodząca jedynka i zgrzyt przy włączaniu wstecznego po dłuuugiej trasie (dziwne). Trochę się polepszyło po zmianie oleju w skrzyni ale jedynka dalej ciężko wchodzi. Reszta bez zastrzeżeń.
~szerszen...
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
jak ktos siedzi na miejscu pasarzera i jest troche tegi to 5 bieg wrzuca sie troche zle bo zawadza sie o noge pasarzera a po za tym juz widełki od piotki musiałem wymienic plusem jest ze przy 80km na piątym biegu nie trzeba redukowac na nizszy bieg przy wyprzedzaniu

Volkswagen Passat B4 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jan
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Jeśli jest sprawna, nie sprawia problemów. Z czasem pojawiają się trudności z wbijaniem pierwszego biegu, naprawianie tego jest kompletnie nieopłacalne. Biegi zestopniowywane są na trasę, w mieście trzeba ciągle zmieniać za trzeciego na czwarty.