Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Sedan

15 lat temu
Rok produkcji 1994
Volkswagen Passat B4 Sedan 1.8 90KM 66kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik i zawieszenie. Nic nie stuka , nic nie puka , a jeżdże nie mało.
Auto niezawodne. Na długie trasy idealne. Dużo przestrzeni. Silnik wystarczy dla nie wymagających. W niektórych miejscach widać już pęcherze. Jak się dba tak się ma.
Jak na 90 KM - to zastałem dużą niespodziankę. Silnik mało awaryjny - pilnować wymiany oleju itd, a posłuży dłużej niż możemy się spodziewać. Na 3-ce najlepsze przyspieszenie. Do wyścigów się nie nadaje , ale dla emeryta ten silnik także nie jest. 180 km/h idzie. Przy szybkim wyprzedzaniu konieczna redukcja.
Bardzo precyzyjna. Nigdy nie miałem problemów z wrzuceniem jakiegokolwiek biegu. Najlepsza jak napisałem wyżej - trójka.
Idealny. 3ma się drogi. Idealne opony i na śniegu wszystkich wyprzedzasz. Jeździłem Laguną nie ma porównania.
Bardzo dobra. Żadnych problemów - jedynie na cofanie będą narzekać Ci, którzy po prostu nie umieją jeździć sedanem. To tyle :)
Wszystko tam gdzie powinno być.
Posiadam klime. Chłodzi w 3 minuty. Z ogrzewaniem także nie było nigdy problemów. Żadnego dmuchania ciepłem po oczach jak w niektórych autach. Daje 4, ponieważ podczas deszczu problem z wentylacją na tylne boczne szyby - niestety parują tak, że cięzko się tego pozbyć.
Tutaj kolejne zaskoczenie. Bagażnik mnóstwo miejsca. Rozkładamy tylne fotele i full miejsca w sedanie. Przód: kierowca jak i pasażer zadowoleni będą. Tył: dwójka dorosłych i dziecko - zapewniam, że będzie wygodnie.
Podczas postoju - jakby silnik był wyłączony. Powyżej 3000 obrotów już głośno. 3 z plusem.
Trasa do 120km/h - 7,5. Przy 160 - 180 - 9,5 - 10. Jadąc \"stówka\" - niecałe 7. Miasto przy spokojnej jeździe 9,5. Ogólnie jestem zadowolony. Pamiętajmy, że to benzyna !!
Cenią się.
Hmmm tutaj różnie auto ma 15 lat. Plastik pod siedzeniem czasem się ułamie. Lampki \" na konsoli \" lubią się przepalać. Pokrętła zacinać. Ale to tylko drobiazgi, które łatwo naprawić.
I to jest wielki plus tego auta. Zawieszenie w porównaniu do B5 wytrzymuje dwa, a nawet 3 razy dłużej. Żeby wymieniać coś poza częściami eksploatacyjnymi to naprawdę trzeba katować i jeszcze się postarać. Piątka jak nic.
Volkswagen Passat B4 Sedan