Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Sedan

baba za kierownicą, 14 lat temu
Rok produkcji 1994
Volkswagen Passat B4 Sedan 1.8 90KM 66kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy.
Moim zdaniem elegancki, męski samochód. Tak mi się kojarzy, gdy na niego patrzę. Nie posiada zbędnych udogodnień, a producent nie uszczęśliwia na siłę detalami, które nie znajdują zastosowania. Jestem bardzo zadowolona- dla mnie ten samochód ma klasę i jest estetyczny.
Jak na tę pojemność auto nie jest mocne, elastyczność- niezła.
Jak na moją kobiecą rękę- odczuwam delikatny opór. Ale sama skrzynia- solidna.
Prowadzenie samochodu- jak dla mnie rewelka- bardzo lubię Passata w prowadzeniu, choć nie mogę powiedzieć, żebym miała ogromną skalę porównawczą.
Widoczność jest dobra, a jeśli ktoś uważa inaczej to chyba ma źle ustawione fotele ;-)
Przestrzeń jest naprawdę spora. Składane fotele umożliwiają przewiezienie np.szafy do złożenia, drzwi etc. Poza tym każdy może wygodnie się ułożyć. Komfort- szczególnie na długich trasach- nieoceniony!
Niestety nie jest to samochód dobry do jazdy po mieście. Chyba, że ktoś ma dużo pieniędzy. Chętnie wybrałabym tą wersję w deasel\'u.
Zdarzają się drobne problemy, np. z zamkiem centralnym, albo z klamkami. Ale można sobie z tym poradzić.
Poważne usterki jeszcze się nie zdarzyły. Aczkolwiek słychać łożysko, które pewnie niebawem pójdzie do wymiany.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

7,4