Lista ocen Volkswagen Passat B4 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1996 (25) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krystian
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Poważne usterki się zdarzały i należy o nich wspomnieć. Zacznę od takich które były groźne dla silnika lub bezpieczeństwa: przerdzewiała rurka od tylnego hamulca (ubytek płynu i brak ciśnienia w układzie), przerdzewiała rura wydechowa przy ostatnim tłumiku (w takim miejscu, że spaliny uderzały w powozie), przerdzewiała rurka prowadząca ciecz do nagrzewnicy (ubytek płynu chłodniczego), uszkodzenie czujnika ciśnienia oleju (ubytek prawie litra...
~iconn
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Więc... auto ma około 350 000 km (był przekręcony licznik). Poważne usterki: walnięta turbina (przejechałem na niej 1 rok i dystans w sumie 20 000 km), cieknie pompa wysokiego ciśnienia (jeżdze na niej już 2 miesiąc i dystans ok 2000 km - m. in. trase Szwecja Karlskrona - Polska Katowice). Poza tym - żadnych kłopotów. Ale cóż - to leciwe i przejechane autko... A - i ciekło mi do środka przez zgniłą blache na połączeniu pstików na dachu i...
~kili27
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
przy 140000km wysiadł termostat, po wymianie za jakieś 700km!!!!! padła turbina!! i znów wymiana!! wymieniałem już przednie zawieszenie choć ten co przywoził zarzekał sie że jest dopiero co po remoncie na stacji diagnostycznej nawet tak to wyglądało a w praktyce inaczej!! po prostu złom!!!
~Marian
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Auta naprawde solidne i dobrze wykonane. Jesli natomias cos bedzie trzeba naprawiac to trzeba sie liczyc na dosc spore ceny jesli chodzi o orginalne czesci (ale chyba nie ma co kombinowac z podrobkami) bo orginalene znow starcza ci na kilka lat.
~maciek
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
tu jest o wiele gorzej skrzynia biegow to b. slaby punkt jest b. awaryjny rowniez elektryka nie jest mocną strona tego modelu ciagle przepalające sie żarówki pomimi ze samochod jest bezwypadkowy zabezpieczenie antykorozyjne nie jest tak dobre jak audi 80
~Jędrzej83
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
w trakcie 5.000 km tylko standardowa wymiana rozrządu, pompa wody cały czas sztywna jak nówka, łozysko z tyłu mi huczy, ale to żadne koszta.silnik suchutki po 272 tys. km.
~rgston
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
hmy powazna usterką zaliczam przeplywke z turbiną. Oryginały przekraczają wartość silnika :)
~ania7701
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Zero usterek,zero jakichkolwiek napraw. Przez 5 lat nie działo się nic,oby tak zostało:)
~MaRDuK_
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Oprócz urwanej przekladni (z mojej winy) i spalonego rozrusznika nie mialem poważnych napraw.

Volkswagen Passat B4 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~lukas3339
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Tylko raz poszlo kolo zamachowe ale to byla wina mechanika bo zle zalozyl pasek rozrzadu.
Volkswagen Passat B4 Sedan