Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

Bamboo, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : I jego oszczędność:)
Przeniesienie napędu : Przekładnia
Zawieszenie : Wahacze u znajomych dość często
Przeważającym czynnikiem w tym aucie jest komfort i ekonomiczność auta, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Minusem tego auta jest awaryjność choć znajdą się ludzie którzy powiedzą \"Chwila mam to auto wiele lat i nic nie dołożyłem \", ja takich osób nie znam. Na plus na pewno przeważa że to auto traci minimalnie na wartości i wciąż jest jednym z najbardziej poszukiwanych aut na rynku. Taka ciekawostka po większych miastach trzeba wydać na parking strzeżony którąś złotówkę bo amatorzy szybkiego zarobku, mimo że coraz częściej przerzucają się na \"japończyki\",wciąż bardzo zainteresowani są tym autem..
Silnik bardzo dynamiczny, kultura pracy przyzwoita. Żywotność silnika jest zadziwiająca, widziałem inne modele tego auta powyżej 500 tys! bez generalnego remontu.
Skrzynia precyzyjna, biegi bardzo przyjemnie się zmienia. Niewątpliwie dużym minusem jest brak 6 biegu.
Autkiem się bardzo dobrze jeździ. Układ kierowniczy precyzyjny ale awaryjny (przekładnia często się rozszczelnia).
Jeśli ktoś jeźdił tym autem wie że przy zakręcie w lewo widoczność strasznie zmniejsza z powodu szerokiego ramy okna..(wybaczcie za nieprecyzyjność terminologi). Ale tak po za tym ok..
Wszystko pod ręką usytułowane,w dość nudny ale przez to poukładany sposób.
Wszystko ok...
W tym aucie z przodu jest niebywale dużo miejsca jest szeroko co jest zdecydowanym plusem. Z tyłu też da się jechać nawet we 3 osoby(pod warunkiem że są poniżej średniej 70kg;)) na kolana jest wystarczająco dużo miejsca..
W środku jedzie się bardzo przyjemnie ponieważ nie stuka nie puka, i silnika też strasznie nie słychać.
Genialna sprawa przy mojej jeździe około 5 do 5.5 litra(nie szaleje), natomiast uwierzcie na słowo da się jeszcze mniej na trasie.
Jakość za przyzwoitą cenę:)
Niestety niech nikt nie wierzy że to auto jest bezawaryjne. Z zawieszeniem na naszych polskich drogach co najmniej raz roku jest coś do roboty. W moim aucie wymieniałem; stabilizator,amortyzatory tył,, przegub, osłony przegubu, więcej grzechów niepamiętam ale coś jeszcze było.....
Przekładnia kierownicza z robotą koło 1000zł..

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

Usterki Volkswagen Passat B5