Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

tomkraft@poczta.fm, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Niby 130KM ale BMW 5 2.0 benzyna 150KM wysiada na starcie i do 4 biegu. Wyprzedzanie innych pojazdów to rewelacja.
Zawieszenie : wahacze
Przeniesienie napędu : pzreguby
Silnik : turbina, pompo-wtryski
Trzeba wziąć pod uwagę pewne wydatki jeżdżąc tym modelem. Jeśli komuś szkoda wydać 200zł na część to niech poszuka czegoś innego może Golf IV 90KM
Bardzo dużo użytkowników skarży się na pompowtryski i turbiny. Ja zawsze wychładzam turbinę i działa idealnie. Co do pompo-wtrysków to wszyscy znajomi wymieniali lub przymierzają się do wymiany. Ja tankuje od 2 lat tylko na Orlenie i nic się nie dzieje. Dodatkowo powiem, że trzeba często mocno przycisnąć tym silnikom bo one nie lubią niedzielnej jazdy.
Skrzynia 6 biegowa, moim zdanie rewelacja, w mieście trzeba się trochę na wachlować, ale to kwestia przyzwyczajenia. Za to sprzęgło i dwu-mas porażka. Każdy to robił albo będzie robił. Producent przewiduje żywotność sprzęgła na 220tys.km
Samochód jest miękki, całkiem dobrze prowadzi się w zakrętach, układ kierowniczy też bardzo miły. Ale te wahacze, po prostu jedna wielka porażka. Przez pierwszy rok kupowałem tylko oryginalne wahacze (nie ma sensu) wybijają się tak samo jak zamienniki.
bez zastrzeżeń
Dużo miejsca,żadnych zbędnych wynalazków, wręcz za prosto jakby ciosane siekierą, ale to każdy volkswagen. Samochód dla ludu
Ja już wymieniałem termostat, wśród znajomych każdy wymieniał, jeśli sprawny to grzeje na klimatroniku bardzo dobrze.
ekstra, dużo miejsca i wygodnie. Każdy się mieści, nawet wielki chłop.
Jak na diesla to przyzwoicie, dużo zależy oczywiście od oleju silnikowego, ogólnego stanu układu wydechowego i opon.
ceny części i napraw dość wysokie, byle mechanik od fiatów i polonezów tego nie zrobi. Zużycie paliwa, samochód tylko w długie trasy. Do miasta nie polecam, spalanie do 9L/100 w trasie 5.0-6.0 w zależności od prędkości czyli w moim przypadku od 120km/h
Zawieszenie, sprzęgło, pompo-wtryski,układ wydechowy, turbina i przeguby. Niewiele ale drogo, oj bardzo drogo.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]

6,6