Lista ocen Volkswagen Passat B5 (934) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 1037 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dawid K
Kombi 2.5 TDI 150KM 110kW
Skrzynia AT mimo przebiegu ponad 300tys.km dziala bez wiekszych problemow ,nie szarpie na zimnym i plynnie zmienia biegi . Ale zaraz po zakupie wymienilem olej a skrzyni i teraz wymieniam co 60 tys,km mimo ze producent podaje ze nie powinno sie wymieniac oleju. Moze dlatego do dziasiaj nie narzekam
~piotryd
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Skrzynia biegów nigdy mnie nie rozczarowała. Wszystko wchodzi jak powinno. Miękko, bez trzasków, stuków i innych tego typu niespodzianek. Jedna uwaga na marginesie: przetarty mieszek z jakiegoś beznadziejnego, firmowego materiału wymieniłem na skórzany, bo wstyd było wpuścić ludzi do samochodu.
~kaz
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Skrzynie biegów jest dobrze zestrojona . Skoki lewarka krótkie i precyzyjne . Przy zmianie biegu z drugiego na trzeci potrafi czasem przyhaczyć ( nie jest to wina sprzęgła). W tym modelu i tym roczniku jest skrzynia 5 stopniowa , brakuje jednak tej 6 zwłaszcza przy prędkościach autostradowych.
~jacek
Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW
Skrzynia automat więc jak to automat mała dziura przed redukcją ale poza tym skrzynia działa bez zarzutu, ponoć są to jedne z najbardziej udanych skrzyń biegów tylko olej wymieniać należy z raz na 100 tys. No i jak jest zimno nie żyłować na zimnym silniku bo i olej skrzyni zimny na początku.
~ciernik
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
Skrzynia BDB. Swietnie zestrojona z elastycznym silnikiem. Zadnych luzow, biegi wchodza pewnie, precyzyjnie. Wygodna galka i krotka wajha zmiany biegow. ocena -4- tylko dlatego,ze moglaby miec 6 biegow. Silnik jest tak elastyczny,ze od 90-100 km/ smialo mozna byloby wrzucac 6 bieg.
~dzidek877
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Albo ja nie potrafie zmieniac biegow albo cos nie tak jest ze skrzynia! Non stop zamias biegu 2 wlaczam 4! Rutyna, irytujace...ale zmieniam biegi lewa reka (samochod kupiony w UK) wiec moze to tylko kwestia przyzwyczajenia! Biegi wlacza sie leciutko i intuicyjnie, krotkie przelozenia! Mocne 4
~Goblin
Kombi 4.0 i W8 32V 275KM 202kW
Czasami delikatnie szarpnie przy zmianie biegu ale jest OK. Szkoda tylko że ma 5 biegów. Wersja W8 ma dodatkową chłodnicę oleju skrzyni ,a zwykłe Passaty mają tylko podpięcie pod chłodnice wody. Więc będzie bardzo żywotna moja ma 360tys km i nic jej nie dolega.
~Farbek
Sedan 2.8 30V 4 Motion 193KM 142kW
W moim jest 5 biegowy Tiptronic. Nadaje się jak silnik do dostojnego podróżowania a nie do ścigania. Przy wolnej jeździe gładko i płynnie zmienia biegi ale jeśli chcemy przycisnąć do końca to zanim zmieni bieg zastanawia się "czy oby na pewno dobrze robi..." :-)
~rafał_pszów
Kombi 1.9 TDI Syncro 130KM 96kW
Jedyny minus - w mieście, ostra i krótka jedynka - jak ruszy to dobrze zaraz dwójke, gorzej jak znów hamujemy. Tyle koni i turbina powodują, że trudno się jeździ powoli - ale lejiej na niskich obrotach niż miejski przecinak jakim jest TICO, które szarpie przy niskich obrotach.
~Bartek
Kombi 2.5 TDI 163KM 120kW
naprawde pochwała. Nie haczy, dobrze dobrane przełożenia, troszeczke boli mnie to że nie automat, bo byłem przyzwyczajony, ale czasami fajnie jest samemu zadecydować o obrotach silnika. A biegów nie zmienia się często bo od 80km\h można przyspieszać całkiem sprawnie na 6tym biegu.