Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan 1.6 100KM 74kW 1996-2005 (43) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gagarinn
Sedan 1.6 100KM 74kW
W moim Pasku mam klimatronic więc właściwie nic mnie nie interesuje za wyjątkiem ustawienia temperatury. Szyby nie parują. Jeżdżę z klimatronicem w opcji \"auto\" więc przy temperaturze na zewnątrz powyżej chyba 5 st. klima jest ciągle włączona. Inni kombinują coś z wyłączaniem klimy ustawiają \"econom\" itp. a potem marudzą że mają szyby zaparowane. Klimatyzacja nie jest tylko po to żeby Nas chłodziła w lecie ale żeby utrzymywała odpowiedni...
~Piotr
Sedan 1.6 100KM 74kW
W ziemie OK. W lecie klimatyzacja manualna dobrze chłodzi. Ocena przeciętna bo o ile dobre ogrzewani i klima to dziś praktycznie standard to duduża bolączką mojego auta jest jazda w wilgotny dzień (deszcz) gdzie zaparowuje mi wszystkie szyby. Najgorzej jest przy komplecie pasazerów. Sytuacje ratuje cały czas włączona klimatyzacja...irytujące gdy nie ma potrzeby schładzać...
~Kierowca Bombowca
Sedan 1.6 100KM 74kW
Tutaj zastrzeżeń nie można mieć naprawdę żadnych. Silnik benzynowy naprawdę szybko się rozgrzewa, więc w zimie kwestia nagrzania wnętrza to naprawdę max 8-12 minut. Podobnie jest z układem klimatyzacji - mój Passat wyposażony jest w Climatronic\'a i jest to naprawdę jeden z najlepszych układów klimatyzacji z jakimi się spotkałem do tej pory. Dla mnie rewelacja.
~mintech
Sedan 1.6 100KM 74kW
Auto szybko się nagrzewa w zimę, powiedzmy że odpalę, oskrobię szyby, przejadę kilometr/ dwa i już jest ciepło, klimatyzacja chłodzi, że aż zimno tak samo z ogrzewaniem, jest to jedna z lepszych klim, w innych autach miałem złe odczucia. Pasażerowie z tyłu również odczuwają podobnie tak samo jak ja.
~Sławek
Sedan 1.6 100KM 74kW
Niestety problemy z zaparowanymi tylnymi szybami to udręka. Na szczęście bardzo rzadko jeżdżę z tyłu. Do pracy dojeżdżam 5 kilometrów i dopiero po połowie drogi silnik jest ciepły, jak dla mnie to dobry wynik! Szkoda tylko ze nie ma jednoczesnego nawiewu na nogi i szybę
~Piotr
Sedan 1.6 100KM 74kW
Mimo że nie ma klimy to daje radę, dość szybko nagrzewa się w zimę, nawiewy w dobrych miejscach z szerokim zakresem regulacji. Do tego podgrzewana tylnia szyba.
~Piotr B.
Sedan 1.6 100KM 74kW
Klimatyzacja jest tak dobra ze można przy niej zamarznąć :) A ogrzewanie... cóż w moim modelu z ogrzewanymi skórami to fotel może poparzyć pupe:P
~Kuba
Sedan 1.6 100KM 74kW
Climatronik latem działa cudownie i utrzymuje temperaturę. Zima potrzebuję trochę więcej czasu żeby się rozgrzać.
~Pasek
Sedan 1.6 100KM 74kW
Ogrzewanie to wielki plus tego autka. Przy mrozach szybciutko się nagrzewa natomiast przy upałach klima daje sobie rade.

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Mati
Sedan 1.6 100KM 74kW
W zimie szybko grzeje, ale szału nie ma. Klima szybciutko chłodzi, gorzej własnie z tym grzaniem...
Volkswagen Passat B5 Sedan