Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW 1996-2005 (76) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~utc
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Tutaj niestety mam zastrzeżenie, a mianowicie brak szóstego biegu- Strasznie to widać, kiedy chcemy jechać autostradowe 140-150km/h. Silnik mógłby mieć wtedy te 2000 obrotów i cicho sobie pracować, a tak to mamy 3k i wrażenie, że męczymy samochód. Poza tym skrzynia jest dobrze spasowana i możemy się spokojnie toczyć na trasie- tutaj akurat 5-tka sprawdza się świetnie.
~Jacek
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
5 biegowy tiptronik, stosowany również z BMW oraz wielu innych. Skrzynia lepsza od starszej 4-biegowej. Nie należy do grona skrzyń awaryjnych, lecz jak każda może w końcu wyzionąć ducha, jeśli ma duży przebieg i nikt nigdy nie wymieniał oleju. Zanim to jednak nastąpi, wcześniej daje znać o sobie np. szarpiąc. Automat ten sprawia ze samochodem naprawdę chce się jeździć.
~dzidek877
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Albo ja nie potrafie zmieniac biegow albo cos nie tak jest ze skrzynia! Non stop zamias biegu 2 wlaczam 4! Rutyna, irytujace...ale zmieniam biegi lewa reka (samochod kupiony w UK) wiec moze to tylko kwestia przyzwyczajenia! Biegi wlacza sie leciutko i intuicyjnie, krotkie przelozenia! Mocne 4
~Aleksandra
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Bajka. Chyba największe zaskoczenie w tym aucie. Mam porównanie ze swoim starym passatem i z borą 2.3 4x4 z 99r. jeżeli chodzi o vw. Skrzynia w moim „nowym” passacie chodzi miękko, bez haczenia. Zmiana biegów to przyjemność w tym aucie.
~zły (next@tlen.pl)
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
to mój drugi Passat - poprzedni 1997 - i nadal nie rozumiem jak można taką skrzynię wsadzić do auta o mocy 150 KM - długi skok, nieprecyzyjna, haczy, koszmar. Jedna z najgorszych skrzyni na jakich jeździlem. Polecam tiptronic
~Paweł
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Mam trochę zastrzeżeń do pracy skrzyni biegów. Wyrobiły się tulejki na wybieraku, w związku z czym trzeba celować biegami i jest luz na drążku. Mam to od początku i się przyzwyczaiłem ale mogło by być lepiej.
~baenaba
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Wybieranie biegów to czysta przyjemność, wszystko chodzi bardzo lekko i bezproblemowo. Brak jedynie 6 biegu, ale w tamtych latach skrzynie 6-cio biegowe były rzadkością.
~passek 1.8t
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Skrzynia biegów jak to w passacie bardzo precyzyjny krótki skok, czasem padają synchronizatory, ale jak ktoś jeździ z głową potrafią wytrzymać naprawdę długo.
~h
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Plynnie wchodza wszystkie biegi, szczegolnie podoba mi sie ze \"R\" jest pod \"5\" a nie obok \"1\". Jak dla mnie bardzo wygodna rzecz.

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jacek z Wroclawia
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Biegi w każdą stronę wchodzą idealnie, dynamiczne schodzenie w doł jest płynne i natychmiast odnotowywane przez silnik. Przydałby sie 6 bieg na autostradach.
Volkswagen Passat B5 Sedan