Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

UK, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Passat B5 Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1997-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik mnie zaskoczyl,przy tak malych konikach leci jak 1.8t,ma mniejsze spalanie ..super no i przestrzen naprawde duzy rodzinny samochod nawet w sedanie,kombii bajka
przed przyjazdem do UK wiele aut bdb,jap.i niemcow,gorna polke,jak audi6,,bmw7,grand cheeroke,honda..i nikt nie namowilby mnie do kupna passata..czemu? sam nie wiem ,moze taka opinia jest u nas!na dzien dzisiejszy moja opinia,a takze moich kolegow-emigrantow,ktorzy maja przewaznie vw passaty i audi,jet pozytywna,bardzo dobre auto trzeymajace cene i dajace frajde zjazdy
posiadalem wczesniej nissana primere2002r 2litry i150km i uwazam ten silnik jest bardzo dobry w porownaniu do primerki,co prawda jest b.maly przebieg,ale ogolnie rewelacja,spalanie,przyspieszenie nie ma co narzekac
zadnych problemow,skrzynia manualna,biegi wchodza bez zarzutu
jak to passat,nie jest to amerykanski krazownik co sie buja,wersji nie mam sportowej,fakt-jezdze nim po drogach angielskich bo to wersja angielska,i sa tu troche lepsze drogi niz u nas ,wiec jest dobrze,czuc duze koleiny,jednak wszystko znosnie,za minus-uwazam miekka dupe,zawsze po zjezdzie z kraweznika zawadze chlapaczem o nigo,drugi minus,dupa jest podatna na tzw,drifting po rondzie,szczegolnie na mokrej nawierzchni,zalecam!kupienie bdb opon i dobrej jakosci sprezyn o zmiennym regulowaniu-jest stabilny i bezpieczny!!!
nie narzekam,widocznosc do przodu ok-chyba ze ktos jest slepy!,boczne tak samo,do tylu,niestety,pomagaja czujniki,ja ich nie mam,i mam problemy,pasek ma duza dupe i czasami jest konieczna pomoc ,wogole moim zdaniem czujniki parkowania powinny byc standardem w autach,bardzo przydatne,no i auto nie porysowane
to co lubie,nie jestem zwolenikiem niemcow ani japonczykow,paasek ma to co mietek ktorego mialem,wszystko proste,pod reka ,podlokietnik z regulowana odlegloscia-super,primera moja miala cos podobnego do lokietnika,lecz nim nie bylo,raczej sluzylo jako raczej gadzet,przyciski tez proste i widoczne,nie zastanawiam sie ktory do czego sluzy
ogolnie ok.nie ma rewelacji jak np.w merc.124gdzie przy calkowitych zamarznietych szybach auto odmrazalo sie w 1min.w pasacie na calkowite odmrozenie auta ok 10 min!!!tragedia!!,na przednia szybe-5 min!wiec nie ma super,mam climatronik wiec chodzi ok,tyl auta tez ok....
tu musze go b.pochwalic,z przudu bdb,jezdze wygodnie,mam 176cm,i waze 100kg wiec mam full miejsca,siedzenia zdaja egzamin(mam szerokie ramiona)no i reka opada tam gdzie powinna-na podlokietnik,tyl,tez rewelka,moja zona z bobasem w fotelku za b.zadowoleni,bagaznik-wozek dla dziecka i6 torebek z tesco,lub jak kto woli,2 walizki lotniskowe i 4 torby z tesco,wiec ok!
silnik cisza,na niskich i wysokich obr,jazda tak samo,dop.po 170km/h cos sie slyszy,dopuszczalne,to co mnie denerwuje,to odglos pracy wycieraczek,a raczej chyba silniczka,myslalem ze cos sie psuje,ale kolegi prawie nowka superb skoda ma to samo! jestem zadowolony
smiace z niektorych wypowiedzi na temat spalania,zawsze mialem w posce auta z duzymi silnikami,i bez roznicy czy to made in japan czy germany,zasada jest prosta pojemnosc,moc,naped robi swoje,auto musi pic zupe,passat bierze 9-11w miescie(spokojna jazda)trasa to7-8 przy 140 km/h,primera palila wiecej,mietek mial 3.2poj,wiec bez komentarza..
tu w UK samochody grupy VW-a sa bezkonkurencyjne pod wzgledem trzymania ceny,szczegolnie disle z malymi przebiegami i w kombii z zakupem,to zalezy od samego kupujacego jakie kupuje,nowe czy uzywane,passat bardzo sie oplaca teraz kupic,moj model,uwazem za dobry zakup!!!
auto kupione w GB i tu uzytkowane,zakupione od starszej kobiety w stanie bdb,malym przebiegiem i serwisowane. po ponad rocznej jezdzie dwa razy robilem serwis obowiazkowy,to co sie zepsulo to;-popsula sie linka podnoszaca szybe od str kierowcy,lecz nie mechanizm,i zapala sie od czasu do czasu lampka silnika-jestem w trakcie naprawy,prawdopodobnie sensor temp.isonda
zadnych powaznych usterek,zawszze odpala ,jestem z passata bardzo zadowolony

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

10,2