Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Magnus, ponad rok temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Passat B5 Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1997-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Do tej pory jeżdżę terenówką ale Passat zaskoczył mnie mile zawieszeniem, naprawdę przyjemnie się jeździ
Mam to auto kilka miesięcy, dostałem je w prezencie jako zastępcze na czas naprawy jeepa, na początku sporo było drobiazgów do zrobienia bo niestety, mechanik opiekujący się wcześniej autem jest dla mnie totalnym ignorantem i oszustem ( brał pieniądze, a nie zrobił zupełnie nic ), Po wszelkich naprawach auto zaskoczyło mnie pozytywnie, mimo tylko 2 litrów pod maską i 115 KM ale jest naprawdę wygodne, proste w naprawach, ceny bardzo przystępne. Do tej pory jeżdżę terenówką ale Passat zostaje u mnie, naprawdę fajny samochodzik, a moja córcia bardzo go polubiła. Zrobione wszelkie drobne usterki, braki, autko technicznie jest w stanie idealnym, karoseria do lekkiego ogarnięcia ale ceny nawet nowych błotników czy nawet używanych np drzwi są naprawdę przystępne i dostępne w sporych ilościach. Jestem mechanikiem z zamiłowania i również trochę z wykształcenia, auto jest naprawdę proste i łatwe w naprawach i serwisowaniu.
Były problemy z kontrolką silnika,mycie czujnika przepływomierza, utrzymanie w czystości dolotu powietrza dało efekty. Poza tym brał olej ale skusiłem się na płukanie TEC 2000 i jestem bardzo bardzo mile zaskoczony, wylał się totalny syf, zalany dobrym olejem, chodzi równiutko, cicho, pali na dotyk, a co najciekawsze, przestał brać olej. Na miarce czysty olej, w kolorze jak po zalaniu, zrobiony rozrząd, świece, kable i jest rewelacyjnie.
Jak do tej pory nie sprawia żadnych kłopotów, biegi wchodzą precyzyjnie, żadnych problemów
Pilnować wszelkich luzów, a będzie naprawdę super jazda, zawieszenie sprawia, że trzyma się bardzo dobrze na drodze
Odporna na korozję ale trzeba dbać i pilnować by nie było uszkodzeń lakieru czy blachy.
Przyzwyczajony do wysokiego auta, tutaj jest też dobrze, nie narzekam
Nie mam żadnych negatywnych ocen w tej kwestii
Climatronik robi swoje i zimą i latem, jest okey
Wygodne, duże auto, wnętrze sympatyczne i fajnie wykonane, jeżdżę tylko w zasadzie z córką ale miejsca jest naprawdę dużo, jest wygodnie
Cichy, szczególnie kiedy zawieszenie jest w dobrym stanie i bez luzów, silnik mruczy cicho, chyba, że zaczynamy ostro poganiać
Ceny przystępne, do tego ogromny wybór i można naprawdę wybierać po cenach choć jest to też ryzyko, że trafi się na tani zamiennik z krótką żywotnością, więc lepiej szukać czegoś o lepszej jakości
Za nie duże pieniądze naprawdę sympatyczne i przyjemne auto
Auto wymaga dbałości o silnik, jego czystość, dbałość o regularne wymiany filtrów, oleju, klocki itp,. a będzie długo cieszyło właściciela, mój ma blisko 340 tysięcy ale jak na razie sprawuje się bardzo dobrze
Jedyna poważna usterka to pompa hamulcowa ale ona była w aucie od nowości, auto kupione w polskim salonie, a poza tym żadnych kłopotów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

11,0