Lista ocen Volkswagen Passat B6 Sedan (201) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 258 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
- nierówna praca silnika (brak koncepcji dlaczego) - do wymiany poduszki pod silnikiem i skrzynią biegów (??? po 48000????) - przy naprawdę spokojnym stylu jazdy - kierunkowskaz w lusterku (usterka sama ustąpiła, ale pewnie kiedyż się pojawi) - odkręcił się kolektor - uszkodzony nawiew - wpiszę w tej kategorii - lakier DRAMAT!!!!! tak słabego lakieru (podatność na drobne zarysowania, matowienie, miekkość) nie miałem w żadnym z...
~Jarek z Wrocławia
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Absolutnie nic a nic się nie zepsuło przez moje ponad 2 lata i 50000 przebiegu. Jestem świeżo po przeglądzie 90000km i wszystko działa jak należy. Łącznie z zawieszeniem (a we wrocławiu dostaje ostro w d...e) amortyzatorami. Wszystko w jak najlepszym porządku. Problemy z silnikiem, wtryskami, turbo, kołem 2 masowym itd.. są mi zupełnie obce. I mam nadzieję tak będzie nadal. Moja rada: warto kupić droższy samochód ale pewny.
~ww
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Samochód jak każdy ninny jak się dba tak się ma. Ja kupułem w salonie przejechałem ok 200 000 Przeczyściłem tylko turbinę , wymieniłem akumulator i naprawiłem zawieszenie pozatym wszystko ok. Trzeba lać dobre paliwo i wymieniać filtry i oleje. Nie kupujcie aut sprowadzanych bo każdy z niemiec ma 400 000 zbite na 120 000 i wymieniony środek - póżniej pompowtryski padają koła wielomasowe, pęksją głowice.
~mery26
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
przy ok. 20 kkm laweta - wymiana sterownika DSG (został tylko wsteczny, ok 70kkm - laweta, pompowtryskiwacz, ok. 80kkm - wymiana pompy paliwa, wymiana czujników parkowania (zszedł chrom-nie działały poprawnie). Pomijam 2 lub 3 akcje servisowe w międzyczasie. Auto jeszcze na gwarancji ubezpieczeniowej-jak będą dalej padać \"takie drobiazgi\" po kilka tysi każdy-czas oddać w inne ręce :-)
~pavaruso@onet.eu
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Pierwszego dnia po odbiorze samochód nie odpalił! Okazało się, że rozrusznik zamarza!!! Serwis odesłał z kwitkiem, bo te egzemplarze tak mają.. Obecnie sprawa w Inspekcji Handlowej, złożyłem wniosek o zwrot pieniędzy. Druga sytuacja: dławienie się silnika na zimno, przy ruszaniu. W serwisie zobaczyłem notkę od producenta: trzeba było wgrać nowe oprogramowanie, te auta tak mają. Brak słów!
~marekn
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
T R A G E D I A. Auto kupione jako nowe. Stilo Mutliwagonem przejechałem 235 tysięcy bez żadnej awarii, a tutaj: - turbina przy 40 tyś km - pompowtryski - padły 3 po 40, 66 i 95 tyś km. Auto użytkowane w 90% w niemczech!!!! - uszczelka pod głowicą i pęknięcie głowicy przy 110 tkm, przyczyna niewyjaśniona (silnik się nie przegrzewał!) - awaria ECU po 4 miesiącach użytkowania, wymiana na gwarancji
~krzych
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Przerażające samochód niespełna trzy lata i wymienione tuleje wahaczy przez które zużyły się niesymetrycznie opony - koszty dwóch opon po 800 zł kluczyk był do wymiany dzięki bogu na gwarancji bo gdyby to było dziś to bym go już sprzedał a apogeum wszystkiego (usłyszałem to 2 dni temu) to turbo do wymiany - koszt nowego 11000 plus wymiana. Diagnoza to\" za grzecznie pan jeździ\" !!! Zastanówcie się?!
~orawex trans
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Byłoby to fajne autko gdyby było dobrze wykonane szczególnie chodzi mi o silnik a tak to niestety koledzy z VW poszli na łatwiznę i zrazili do siebie miliony klientów dzięki temu nieszczęsnemu 2,0 tdi, teraz apel do inżynierów VW bierzcie się do roboty i działajcie tak żeby VW były jakościowo tak DOBRE jak kiedys były GOLFY Dwójki! Wtedy może kiedys wróce do VW!
~Misior
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Od samego poczatku, zle dzialal jeden czujnik parkowania. Przy wilgotnej pogodzie i duzych opadach lokalizowal przeszkode pomimo, ze jej nie bylo. Wszystkie inne czujniki dzialaja poprawnie. Ponoc zostal wymieniony na nowy, ale jak na zlosc, (ale moze i dobrze), nie pada od kilku tygodni wiec nie mam jak przetestowac. Poza tym nie mam innych uwag.
~jerry25
Sedan 2.0 FSI 150KM 110kW
Na gwarancji wymienilem: przekladnia kierownicza,czujnik klimatyzacji(rozebrane czesc deski rozdzielczej)elementy gumowe wahaczy przednich.Po gwarancji wymienlem:jeszcze raz gumy wahaczy przednich,reflektor przedni prawy(xenon)makabrycznie drogi,silownik maski silnika ,tarcze i klocki hamulcowe przod i tyl. Przeciera sie skora na siedzeniu kierowcy.
Volkswagen Passat B6 Sedan