Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Sedan

Michał, 10 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2010
Volkswagen Passat B6 Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Zdecydowanie silnik. Mały a jego osiągi są rewelacyjne. Przyspieszenie chyba o 0,5sekundy mniejsze niż diesla 140km. Spod świateł przeważnie ruszam pierwszy mimo iż nie męczę silnika. Turbinka pracuje doskonale. Szósty bieg jest bardzo elastyczny. Znajomi, którzy nie jechali nim twierdzli, że za słaby bo taki mają np w fordzie ka z tym że tam było 65KM ;) i sto lat temu.
Samochód oceniam na 5 z minusem za różne drobnostki z którymi musiałem początkowo jeździć do serwisów. Serwisów VW nie polecam - zdecydowanie. Jest to samochód bardzo wygodny, przestronny, komfortowy, świetnie trzyma się drogi i doskonale prowadzi.
Silnik super. Niewielka pojemność wystarczająca moc, a turbo pozwala przyspieszać jak w dieslu przy niewielkim apetycie na paliwo. Bardzo elastyczny.
Bez jakichkolwiek problemów. Elastyczna 6stka, pozwala jechać zarówno 50km/h jak i 200km/h. Dzięki momentowi 200kNm auto zbiera się jak diesel jadnakże jego moc nie kończy się na 3000 obrotów i można ciągnąć go zdecydowanie wyżej.
Rewelka. Nic dodać nic ująć. Na tyle na ile się znam i mogę stwierdzić po 3 latach.
Jak dla mnie bdb. Mam prawie 190cm i wszystko widzę doskonale, a to czego nie widzę przy parkowaniu to załatwiają czujniki.
doskonale, komfortowo i bezpiecznie. Wszystko na miejscu.
Poprzednio miałem auto z dodatkowym nagrzewaniem i było szybciej. Tu jest trochę gorzej ale przyzwoicie.
Dużo i nawet bardzo dużo. Może nie tyle co w superbie z tyłu ale spokojnie 2 dorosłe osoby mają z tyłu duuuuży komfort jazdy.
na piątkę z minusem. Silnik jest tak cichy, że słychać pracująca pompę paliwa - na początku mnie to wkurzało, teraz jej nie słyszę. W pierwszych miesiącach po zakupie auta często zerkałem na obrotomierz, żeby upewnić się czy silnik pracuje - po prostu nie było go słychać.
Dla mnie rewelacja. Trasy rzędu 500km raczej jeżdżone dynamicznie (nie mówię tu o prędkościach ponad 160 na autostradzie) - średnio 6.6l/100km. Na trasie 150km przy jeździe 90-100km/h spali 5.2l W Niemczech na dystansie 650km przy prędkościach 180 do 200 (prawie całą trasę) spalanie rzędu 10,5 - 11l/100km Miasto różnie, w korkach więcej niż 8.7l Wypełniam skrupulatnie dziennik spalania od 3lat na autocentrum i średnie spalanie po przejechaniu 54000km wynosi 8.2l (większość jeżdżę w mieście)
Samochód kupiłem w dobrej cenie. Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny to lepiej trafić nie mogłem. Podczas wyboru samochodu w tej cenie, passat zdecydowanie miażdżył konkurencję. Myślę, że to był dobry wybór.
czasami buczy wiatrak od klimy, kilka drobiazgów wymieniłem w przeciągu 2lat w ramach gwarancji. Trzeci rok już nic nie wymieniam bo nie ma potrzeby.
Wymienili mi łańcuch rozrządu przy niecałych 30 000. Silnik wchodził na wysokie obroty i z tym właśnie pojechałem do serwisu. Zdiagnozowali łańcuch i zrobili jego wymianę. Po czym okazało się, że silnik dalej w początkowej fazie rozruchu wchodzi na 30sekund na wysokie obroty. Wróciłem do nich z tematem, kontaktowałem się również bezpośrednio w Wolfsburgu i dowiedziałem się, że jest to charakterystyka pracy silnika, co zostało również potwierdzone w polsce odpowiednim pismem. Tak, ze myślę, że była to gafa serwisu, bo takiej potrzeby nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]

7,9