Lista ocen Volkswagen Passat B6 Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW 2005-2010 (68) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 118 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~von Paulus
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Kiedy miałem Forda Fusiona, zachwycałem się, że w ogóle ma klimatyzację. Przesiadłem się na Golfa V i zobaczyłem, że klima w Fusionie to była cienizna, bo wydajność tej w Golfie jest rewelacyjna. Teraz widzę, że Golf prawie nie miał klimy... Klima w Passacie bije wszystko co widziałem na głowę: w upalne dni wsiadam do nagrzanego auta i 2-3 minutach jest przyjemnie. Regulacja dwustrefowa też się przydaje, wygodny jest nawiew pośredni. Dobrze...
~Wojciech
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Ogrzewanie jak na diesla całkiem wydajne, dwustrefowa regulacja temperatury nie robi wielkiej różnicy, ale nawiew na tylne siedzenia już tak. System klimatyzacji jest na tyle wydajny, że w ciągu 10 minut można uzyskać dowolną temperaturę w samochodzie niezależnie od warunków na zewnątrz.
~pec
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Hm było kiepsko z wydajnościa klimatyzacji. Serwis twierdzil ze jest ok. W koncu napelnilem ja jeszcze raz i jest ok czyli bylo za malo czynnika. Ogrzewanie nie dziala ponizej -10C poniewaz silnik nie osiaga (w miescie) temp 90C. Dopiero Webasto rozwiązało problem.
~Eryk_B_
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
W zimie diesel rozgrzewa się dłużej niż benzyna. Natomiast klima tronik działa bardzo dobrze. Wydajność chłodzenia oceniam do temperatury +40C, przy tym poziomie klima jest w stanie schłodzić kabinę do temperatury ok. 20C.
~Arek
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Klima w wersji Climatronic sprawdza się idealnie. W dni upalne schłodzenie wnętrza nie zajmuje więcej niż 2-3minuty. Dopiero zimą sprawdzę jak działa ogrzewanie plus ogrzewanie (odmrażanie) przedniej szyby oraz lusterek.
~loniu
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Rewelacja, nawiewy nie walą ostrymi strumieniami powietrza. W Avensisie zawsze wiała mi klima w dłonie a tu powietrze jest jakoś rozpraszane. Dodatkowa nagrzewnica błyskawicznie rozgrzewa wnętrze a siedzenia grzeją rewelacyjnie.
~Jarek z Wrocławia
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Grzeje świetnie zimą - chłodzi szybko i skutecznie latem... tylko trochę irytują odgłosy z układu climatronik, takie ciagłe mieszania jakimiś dźwigienkami w środku. Mała wada ale lekko upierdliwe to jest :-)
~merytion
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
climatronic jest super, ogrzewanie w zimie jest ekstra! W żadnym innym aucie tak szybko wnętrze mi się nie nagrzewało jak własnie w passacie.
~Łukasz
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Bardzo dobrze chodzi cicho i szybko:) szybko klimatyzacja automatyczna likwiduje parę na szybie, a i zrozmrorzeniem szyb nie ma problemów:)
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B6 Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
5,9
~VWojtek
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
W niskich temperaturach tzn. poniżej 7 stopni gdy nie działa klimatyzacja - climatronik trochę nie wyrabia i szyby parują.
Volkswagen Passat B6 Sedan