Lista ocen Volkswagen Passat B6 Variant (114) - Ergonomia

Na liście zabraknie 227 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~diddy79
Variant 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
No tutaj jest problem. Ponoć to jest wzór do naśladowania, ponoć ergonomia jest doskonała. No nie jest i koniec. Wszystko jest dostępne i w zasięgu ręki, jest tam gdzie być powinno, ale komunikacja z radiem i komputerem nie jest idealna, tempomat nieprzemyślany, a pokrętła temperatury w słoneczny dzień niewidoczne (na pokrętłach jest informacja o ustawionej temperaturze). Pozostaje jeszcze idiotyczne włączanie ogrzewania lusterek (zawsze mam...
~a.strozik@interia.pl
Variant 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Zła lokalizacja przycisku hamulca postojowego, stwarza poważne zagrożenie niekontrolowanego, użycia w czasie jazdy podczas manipulowania przełącznikiem świateł głównych szczególnie w przypadku włączanie świateł przeciw mgielnych. Brak gniazda do którego by można było podłączyć np. iPoda lup odtwarzacza MP3. Brak języka polskiego w komputerze pokładowy i nawigacji. Nawigacja z poprzedniego roku słabo pokrywa Polskę, aktualizacja to nowa płyta...
~arek r.
Variant 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
No to jest coś w czym Passat bije na głowę zarówno Vectrę, Insygnię, nowe Mondeo nie mówiąc już o pozostałych Avensisach,Accordach,Lagunach itp. Ergonomia, jakość wykończenia, spasowanie, materiały (zwłaszcza gdy wnętrze jest wykończone w jasnych kolorach) po prostu nie do pobicia. Oczywiście należy pamiętać aby Passata nie porównywać z Audi, BMW i Mercem - bo to jest już klasa premium.
~Starless
Variant 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Jak to mój kolega ocenił, jest jak w kabinie samolotu. Doskonała ergonomia, sterowanie Climatronikiem duzo wygodniejsze niz w B5. Mam wersję Highline z alcantarą, komputer posiada setki funkcji ułatwiających życie kierowcy. Reflektory bi-xenon kapitalne , a doswietlanie zakretów pomocne, szczególnie w ciasnych zakretach, wjazdach w bramę itp. No i wszyscy się gapią zdziwieni "szto eta".
~WW
Variant 2.0 TDI 120KM 88kW
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że auto zubożało wobec swego poprzednika, ale to tylko złudzenie. Wszystko jest pod ręką i bardzo łatwo opanować funkcje pochowane pod przełącznikami. Szybko auto staje się intuicyjne w obsłudze. Dla przykładu w Hondzie Accord VIII nawet serwis miał problem ze sparowaniem zestawu głośnomówiącego z telefonem. Tu jest tak jak ma być.
~AndrzejWoo
Variant 1.8 TSI 160KM 118kW
Tu się nie popisali: schowek na okulary do którego nie mieszczą się okulary, schowek na dokumenty do którego ledwie mieści się mała teczka formatu A4, brak schowków w podłodze, guziki w kierownicy zamiast sztywnego panelu jak we francuzach. Generalnie schowki są ale raczej mało funkcjonalne, da się sterować radiem, ale przy skręconej kierownicy jest bardzo niewygodnie.
~maciek
Variant 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW
Jest dobrze chociaż jak wsiadłem do niego pierwszy raz bardzo się rozczarowałem. Wszystko takie bardzo plastikowe i wygląda jakby było przeznaczone na materiał dla zabawek. Deska rozdzielcza jak zwykle zaprojektowana od ekierki. Fotele typowe w niemieckich wozach - twarde i niewygodne. Pozycja za kierownicą dobra, dostęp do opcji samochodu też. Bagażnik (kombi) wielki.
~myszyn81
Variant 1.8 TSI 160KM 118kW
Do niektórych rzeczy trzeba się przyzwyczaić ale ogólnie bez zarzutu. Kieszenie w bocznych drzwiach są za głębokie i wyjęcie czegoś z dna nie jest łatwe za to mieszczą 1,5l butelkę czego brakowało mi w Corolli. nie znalazłem jeszcze dobrego miejsca do gromadzenia faktur za paliwo i innych dokumentów. Pewnie skończą w schowku przed fotelem pasażera.
~JaKIM
Variant 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Jeździłem Laguną i Mazdą 6 . Niestety auto bardzo dobre -ale do jazdy miejskiej. Na trasie Lublin -Poznań czuję zmęczenie. Niewygodne fotele -kompletnie nie do takiego auta - nie do tej twardości. Dlatego wystawiam najniższą ocenę - mam nadzieję ,że w przyszłości to się zmieni- bop auta z dużo niższych klas nie mają takiego problemu.
~darek
Variant 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
tyko przeciętna - niby wszystko na miejscu - ale czynności nie-intuicyjne. trochę denerwująca pozycja serwisowa wycieraczek - jeśli zapomnisz w zimie przed wyjsciem z samochodu wykonać czynności ustawienia wycieraczek w pozycję serwisową to rano (szczególnie przy dużych opadach śniegu) jest wielki problem z oczyszczeniem podszybia
Volkswagen Passat B6 Variant