Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Variant

Marcin, 8 lat temu
Silnik 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Volkswagen Passat B6 Variant 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Całokształt określam na 4+. Duży, wygodny, pojemny, względnie oszczędny i w moim przypadku bardzo cichy we wnętrzu.
Jak dla mnie rewelacja, względnie oszczędny, pazur pokazuje powyżej 2-3 tyś obrotów. Bardzo elastyczny. Nie zawiódł mnie ani razu, a jeżdżę bardzo dużo.
Dobrze zastawiona, troszkę krótka 1. 6 bieg nie jest wcale nadbiegiem - auto normalnie przyśpiesza. Krótki skok drążka.
Układ jezdny określam jako bardzo dobry, auto reaguje na każdy ruch kierownicą, dobrze trzyma się drogi na zakrętach szybciej pokonywanych nie wychyla się bardzo na boki.
Jedynym minusem jest relatywnie słaba widoczność przez tylną szybę. Jak ktoś nie umie parkować tyłem na samych lusterkach to może mieć początkowo problemy - aż do momentu jak nie przyzwyczai się do gabarytów auta.
Dużo schowków w różnych miejscach, jedne większe, inne mniejsze - do wyboru do koloru. Fajnym rozwiązaniem jest wbudowanie schowka na okulary w górnym panelu.
Klima działa jak trzeba - nie mam żadnych zastrzeżeń. Ogrzewanie - bez zarzutu - kiedy szyby są zmrożone - nastawiam ogrzewanie przedniej i tylej szyby i zanim oczyszczę szyby boczne to na przodzie i tyle praktycznie nie ma już śladu bo przymrozku
Jestem wysoką osobą - bez mała 2 metry. Nie mogę w żaden sposób narzekać na brak miejsca. Siedzę wygodnie i nawet jadąc w podróż z dwoma pasażerami i dwoma psami nikt nie narzekał na niewygodę czy brak miejsca.
Ja jestem bardzo zadowolony, kiedy auto stoi na luzie np. na czerwonym świetle - to ma się wrażenie, że auto zgasło. Przy większych prędkościach słychać pracę silnika, ale nie jest to w żaden sposób uciążliwe.
Jestem trochę zdziwiony opiniami które znajduje w internecie. Bak 70l - zalewam do pełna i przejeżdżam ok 600km w 80% po mieście. Koszty części nie mogę zaliczyć do tanich.
Jak wspomniałem - jeżdżę niewiele poniżej roku, ale żadnej drobnej usterki nie stwierdziłem.
Jedyna poważna usterka jaka mi się zdarzyła (na dodatek na urlopie) to awaria hamulca elektrycznego. Po tygodniu jak samochód nie był ruszany, wsiadam i przejeżdżam kawałek pod bramę, włączam hamulec - sygnalizacja awarii i ku mojemu zdziwieniu całkowity brak hamulców. Cóż - części plus naprawa wyniosły mnie 1200.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW [l/100km]

8,9