Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B6 Variant

Ferdynand, 3 lata temu
Silnik 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Volkswagen Passat B6 Variant 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : frajda z jazdy przednia, polecam, średnie spalanie na benzynie ok. 8l przy spokojnej jeździe, na autostradzie przy 150km/h pod 10l benzyny 98. Po zagazowaniu STAGIEM średnie spalanie 3l benzyny i 6l gazu co daje sporą oszczędność a samochód nie stracił mocy :)
Karoseria : mogło by być lepiej, ale może tak trafiłem
daję 5! średnie spalanie benzyny 98 ok. 8l przy spokojnej jeździe, na autostradzie przy 150km/h pod 10l. Po zagazowaniu STAGIEM średnie spalanie 3l benzyny i 6l gazu co daje sporą oszczędność a samochód nie stracił mocy :). Świetnie się prowadzi, jest dynamiczny, wygodny, komfortowy, pojemny
Super praca silnika, bezawaryjny, bardzo elastyczny benzyniak, w moim przypadku 4motion naprawdę sobie radzi, fajnie przyspiesza, trzyma się drogi i świetnie współpracuje z LPG! średnie spalanie to 3l benzyny i 6l gazu, przed zagazowaniem palił około 8-9l beny.
Działa lekko, jednak jest dość krótka, na 6 biegu przy prędkości 120km/h jest 4.000 obrotów. Idzie się przyzwyczaić, nie jest to przecież diesel.
świetnie trzyma się drogi i jest bardzo precyzyjny
pojawiały się pierwsze pęcherze, lakiernik jednak sobie poradził i jest już spokój
bardzo dobra widoczność
dużo miejsca, wygodne fotele z alkantary, przyjemna jazda i frajda z jazdy! silnik jest dynamiczny i daje radę
Ogrzewanie bardzo szybko działa, klima też fajnie chłodzi jednak czasami wydobywają się dziwne odgłosy pracy plastików podczas jej działania
Full miejsca, po złożeniu tylnych siedzeń wejdą dwie trumny :)). Dużo schowków i miejsca sprawia wygodę.
Przyjemnie mruczy ale jest dość dobrze wyciszony, mnie się podoba.
robiłem rozrząd (ok 2tysie z wymianą), dwumasę (ok 2,5tys z wymianą), i kilka innych mniej kosztownych rzeczy jak geometria kół, silniczki postojowych hamulców, termostat czy wał tylnej osi. Wydatki dość wysokie ale frajda z jazdy przednia.
Uważam, że ciężko znaleźć lepszy samochód z tym wyposażeniem. Miałem volvo v50, toyotę avensis, subaru legacy, audi a4 i jednak passat wypada zdecydowanie najlepiej.
troszkę tego było ale tak trafiłem, wada kupna samochodów używanych
wszystko z czasem się zużywa, rozrząd i sprzęgło to norma przy przebiegu ok 200tys. samo z siebie jedynie hamulec postojowy raz zawiódł i nie chciał puścić

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V FSI 150KM 110kW [l/100km]

8,3