Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B7 Alltrack

Piotr_, 10 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Passat B7 Alltrack 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Dobrze działający 4x4 z DSG. Na zawieszenie na razie nie narzekam.
Karoseria : Chrom dookoła okien się przebarwia
Gdyby nie spalanie auto byłoby znośnie, ale przy tej cenie (ponad 170 tys) nie warto. Dodatkowo buńczuczne podejście VW do klienta (który zgłasza problem) jak do niechcianego petenta, który truje "d..pę". Lakoniczne, zdawkowe odpowiedzi i radź sobie chłopie sam. Najlepiej jeździj tylko z górki i może mało spali. Więcej VW nie wezmę, a i zastanowię się nad całą grupą VW czy nie lepiej popróbowac innych marek.
OK, ale gorsze niż w Audi A4 i to sporo.
Wysokie spalanie w mieście (12 - 12,5 l/100km), oraz na autostradzie przy prędkości ok 150 km/godzinę bierze 9 - 9,5 l/100km. Przy spokojnej jeździe z pedkością ok 110 km/godzinę mozna zejść do 7,8 l/100km - ale dosłownie jadąc jak dziadek bez przyspieszeń i jednostajnej prędkości. Byłem w 2 serwisach i powiedzieli mi że tak ma spalać. Nawet VW Polska odpowiedział mi, że nie wyregulują tego, bo "zależy od jazdy". Na zarzut, że w katalogu podają: cykl miejski 7,0 l a poza miejski 5,3 l/100 km!!!! odpowiedzieli że to jest spalanie wg norm bla bla bla i zalezy od mojej jazdy. Generalnie Nie polecam tego auta dla osób, które muszą uważać na spalanie - auto ciągnie paliwo jak smok! A wartości katalogowe to bzdura. Gdyby sądy działały sprawniej podałbym bym ich o oszustwo, ale nie będę się z systemem męczył.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW [l/100km]

9,6