Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B7 Limousine

Pawełradom, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW
Rok produkcji 2011
Volkswagen Passat B7 Limousine 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Wszystko ok polecam to auto jest bardzo ładne zwłaszcza gdy ma xenony i ledy. Ładnie to wygląda w nocy
Silnik 2.0 TDI CR to dosyć widoczna zmiana w stosunku to 2.0 TDI PD. Silnik jest dynamiczny, kulturalnie pracuje, brak turbodziury, oszczędnością biję na głowę starego paska. Ogólnie same plusy.
Automatyczna skrzynia biegów DSG pracuje dynamicznie, płynnie zmienia biegi w stosunku do B6 nic się nie zmieniło. Gałka skrzyni biegów fajnie, dobrze leży w dłoni, dobrze jest zaprojektowana.
Przejechałem dopiero 80 km więc nie mogę się wypowiedzieć. Na pewno to co zauważyłem ,że układ jezdny bardzo dobrze tłumi nierówności.
Dobrze wszystko widać, widoczność może trochę ograniczać roleta na tylnej szybie. Fajnym gadżetem jest kamera która ukryta jest w znaczku i uaktywnia się podczas wrzucania wstecznego jest ok.
Brak zastrzeżeń wszystko na swoim miejscu . Przeszkadza mi trochę źle umiejscowiony przycisk w gałce biegów, gdy przełączam biegi z S na np P i podłokietnik jest wysunięty boli mnie ręka.
Ogrzewanie radzi sobie dobrze z tym dużym samochodem. Klimatyzacji nie miałem okazji sprawdzić.
Dużo miejsca, moja 4 osobowa rodzina mieści się :) Fotele w przeciwieństwie do b6 są słabo wyprofilowane
Jak w golfie VI wyciszenie jest doskonałe, gdy silnik się rozgrzeje mało co słychać
Samochód jest drogi ale wynagradza to frajdą z jazdy i bogatym wyposażeniem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 170KM 125kW [l/100km]

7,2