Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Variant Facelifting

Tarel83, ponad rok temu
Silnik 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Rok produkcji 2022
Volkswagen Passat B8 Variant Facelifting 1.5 TSI EVO 150KM 110kW od 2019 - Oceń swoje auto
Inne : Spalanie i ergonomia.
Auto do cna praktyczne, idealne dla rodziny, w wersji elegance i z dsg bardzo komfortowe. Auto nie ma zacięcia sportowego, mimo że moje w stalowym lakierze i z grafitowymi felgami wygląda trochę slortowo. Ma kilka niedociągnięć, ale mimo to ciężko mi wyobrazić sobie lepsze auto dla rodziny, które przy okazji nie odbiera nic kierowcy jak Touran ;-) Bardzo dobra inforozrywka. Android auto działa bardzo dobrze także muzyka ze Spotify ze sterowaniem z kierownicy, czy google maps na dużym ekranie to żaden problem.
Daję 4 bo zawsze może być lepiej, ale tak naprawdę nie ma do czego się doczepić, w trybie sport skrzyni auto jest wystarczająco dynamiczne, chyba że ktoś wcześniej miał 300 koni. W trybie D skrzyni nie powala dynamiką i odczuwalna jest wtedy turbodziura, ale za to jest bardzo oszczędny.
Tutaj odjąłem za przesadne zamulenie silnika i powolne ruszanie w trybie D. Ciężko w trybie D jeździć precyzyjnie, zmieniać pas w zatłoczonym mieście, czy dynamicznie włączyć się do ruchu. W trybie sport te problemy nie występują, a na szczęście przerzucanie między trybami jest bardzo łatwe i intuicyjne.
Dla mnie jest bardzo dobrze, jak na komfortowe kombi. Nie lubię rozbujanych łodzi, a przesztywnione zawieszenie nie pasowałoby do tej klasy auta. Kompromis udany.
Przesiadłem się z mniejszego auta i jeżdżę bez problemów, także jest ok
Jest bardzo dobrze, schowek przed pasażerem mógłby być większy ale to przez navi którą dostałem w pakiecie z androidauto.
Ok
Tutaj spodziewałem się czegoś lepszego, jest przeciętnie, ale do 130-140 da się swobodnie rozmawiać.
Spalanie jest bardzo niskie na podmiejskich około 5-6 l i w mieście max 7.5 l. Na autostradzie przy 140 jest około 7 l więc tutaj wygrywa diesel.
Ciężko powiedzieć, 140 tys. Biorąc pod uwagę to że w tej chwili kompakty potrafią tyle kosztować, to chyba nie jest źle.
Jak niżej.
Za wcześnie na ocenę, ale jest wiele rzeczy które mogą w przyszłości dać popalić. Auto jest bogate w udogodnienia jak radar, czy hamulec automatyczny, dsg, także może być różnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI EVO 150KM 110kW [l/100km]

6,3