Lista ocen Volkswagen Passat B8 Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW 2015-2019 (9) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kris710
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
I tutaj się trochę będę pastwił. W zasadzie samo resorowanie jest OK. nastawy sprężyn również nie dają dyskomfortu. Problemem jest jazda ze znacznymi prędkościami po autostradzie. Relatywnie niewielka waga samochodu oraz kształt auta wpływają, iż jest on bardzo podatny na podmuchy boczne. Podczas wyjazdu z obszaru osłanianego ekranami dźwiękochłonnymi, boczny podmuch wiatru potrafi zmienić pas ruchu nawet. Do tego auto się dość mocno kołysze....
~Driver
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Bardzo słabe trzymanie w zakrętach. Również podczas ruszania z miejsca w średnim zakresie obrotów następuje utrata przyczepności. Słabiutko jak na tak drogie auto. Każdy łuk przy pokonywaniu trzeba "ważyć" indywidualnie. Z dodawaniem gazu na łuku też trzeba uważać, ponieważ auto dziwnie się przechyla i łatwo traci przyczepność zarówno na suchej i mokrej nawierzchni.
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Mam zawieszenie dcc ustawiasz i nasz taką charakterystykę jaką chcesz. Trzeba mieć tylko na uwadze, że z założenia to twarde i sztywne auta a nie miękka pływająca kanapa .
~Marcin
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Jest bardzo stabilnie i dość komfortowo. Minus ogromny za tylne zawieszenie (stalowe), które na dziurawych drogach odstaje od reszty. Nie rozumiem takiego podejścia VW.
~Bartek
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Prowadzi się pewnie . Zwłaszcza w trybie sport.
~Er55
Nastwy na emeryta