Lista ocen Volkswagen Polo II Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW 1989-1994 (32) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KRUGER
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Jeśli kupiliśmy zadbaną Polówkę to nic nie powinno nas unieruchomić na drodze. Psują się sporadycznie elementy osprzętu-zwykle wystarczy coś dopiąć/obkleić. Poza tym tylko wymienia się normalne części eksploatacyjne ;) Warto spryskać biteksem podwozie, a odpryski po kamieniach, jakieś obtarcia podmalowywać na bieżąco. Czasem jakiś wywoskować. Jak zadbacie o Polę, to rdzy na niej nie uświadczycie!:) Tymczasem Una, Seicenta,Fiesty,Hondy itp....
~krzych_159
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Polówke polecam osobą którzy nie wymagają dużo od auta czyli ma dojechać z punktu A do B, bagażnik jest średni 3 osoby się spakują, fotele wygodne ale mają słabe trzymanie boczne. Silniki są niezniszczalne, bezawaryje. Jak bym miał kupować jeszcze raz to z silnikiem 1.3 i 5 biegową skrzynią, 4 jest dobra tylko w mieście. Blacharsko też nie jest żle mimo 20lat na karku. Zawieszenie odporne na nasze warunki, no i części bajecznie tanie. Polecam!
~raf.magia@interia.pl
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Ten samochodzik sie nie psuje a jeśli tak to ja o czymś takim nie słyszałem :) Żarty żartami ale trochę prawdy w tym jest. Samochody te znane są ze swej solidności i wytrzymałości. Ciężko żeby się coś zepsuło ale oczywiście opony się zurzywają i amortyzatory kiedyś też sie zurzyją więc bedzie trzeba wymienić kiedyś :) Drobiazgów do napraw w nim nie znalazłem :)
~jart@wp.pl
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Ogólnie jest niezawodny, ale zdarzają się drobiazgi. Drobiazgi nie oznaczają małęgo kłopotu. Np. zatarcie się panewek w mechaniźmie wycieraczki. Znowu wymiania całago elementu (ok. 600 zł), mimo że poszło tylko parę zębów na plastikowej zębatce. Ponadto jakiś moduł w cewce siadł i znowu wymiana całęgo elementu.
~Łukasz
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Musiałem wymienić włącznik świateł i poprawić grzanie tylnej szyby (kilka pasków się przerwało). Tapicerka się odklejała. Z uwagi na wiek auta, są to pierdoły, które można przeboleć. Z osprzętu silnika siadł mi czujnik temperatury cieczy chłodzącej w chłodnicy - skutkiem była poważna awaria.
~endriu
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
od czasu do czasu lubi się coś popsuć, jednak są to niewielkie i tanie w naprawie awarie. moją najdroższą awarią był pęknięty amortyzator, gdzie koszt naprawy wyniósł ok. 700-800zł, nie pamiętam dokładnie. a tak drogo, gdyż wymienić trzeba było oba amortyzatory, dwie opony i cośtam jeszcze ;)
~Tomek 24 lata użytkownik polo 92 1.0 coupe
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
dobra niezawodność jedynie co wymieniałem u siebie to żarówkę postojówek żarówkę oświetlającą zegar prędkościomierz i kopółkę . Świece mam nadal oryginalne z 92r.może powinienem wymienić ,ale jak palą to po co... A jeszcze klamki trzeba wymieniać co pewien czas bo są konstukcyjnie do bani..
~Jarek41
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Tutaj polówka potrafiła zepsuć humor nie otwierajacymi się drzwiami z zewnątrz, nie zamykającym się bagażnikiem, zamówionym wlaczaniem się klaksonu czy innymi drobnymi, mało znaczącymi usterkami.
~marys801
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
czasmi coś się zatnie coś zaskrzypi.ostanio siadła linka od podnoszenia szyby,piszczą także(czasami) łożyska w alternatorze i silniczku nadmuchu-ale to efekty zużycia.

Usterki Volkswagen Polo II

Volkswagen Polo II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~pietia
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Najczęsciej zawodziła elektryka (zawilgocenie przewodów wysokiego napięcia, aparatu zapłonowego, przebicia na jednym kablu (jechałem 300 czy 400 km prawie na 3 cylindrach), itp.
Volkswagen Polo II Hatchback