Lista ocen Volkswagen Polo II Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW 1989-1994 (34) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KRUGER
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Skrzynia \"piątka\" ma dość elastyczne przełożenia. Moim zdaniem jedynka powinna być ciut dłuższa. Piąty bieg można ładować już od ok.60km/h. Wyprzedanie na czwórce możliwe tylko przy ok.75km/h, poniżej trzeba bezwzględnie redukować do trójki, jeśli życie nam miłe!:D Jeśli już dobrze znamy Polówkę, czujemy ją i jesteśmy wyrozumiali, to możemy na niej osiągać bardzo sprawną jazdę-zawalidrogą nigdy nie będziesz!;)120km/h to dla Poli nic,ale...
~pietia
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Dobór przełożeń OK. Ostatnio pojawiły się niewielkie problemy z płynnym przejsciem z 3 na 2. Wsteczny bez problemu, jedynka podobnie. Mam porównanie z vw lupo 1.0 (problemy z 1 i 5) więc i tak wychodzi na korzyść polo
~raf.magia@interia.pl
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Skrzynia działa doskonale tyle że wcześniejszy właściciel musiał zajechać wcześniejszą i wstawił czwórkę :( słyszałem jednak że czwórki są mniej awaryjne jednak jednego biegu mi brakuje i to bardzo :(
~xxx
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
to odziwo przebiegu już prawie 280tys. skrzynia pracuje na prawde dobrze.nie ma problemów typu: zgrzyty, chaczenie itp. 4 biegi w zupełności wystarczą do sprawnego poruszania się tym autem.
~warrior
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Częsta usterka zimering wybieraka przez co cieknie olej ale koszt naprawy nie jest wysoki biegi wchodzą lekko czasami zdarza im sie wyjść bez sprzęgła ale co ciekawe bez zgrzytu
~maks_1981
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Wsteczny można powiedzieć,że brak-wchodzi tylko na wyłączonym silniku.To już moja druga skrzynia-w pierwszej padła piątka.Może silnik za mocny...;-)
~Klukowski
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
ja posiadam wersję 4 biegową co nie jest dobrym rozwiązałem, jeżdziłem 5-biegową polówką i jest znacznie bardziej zrywna
~endriu
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
czasem wsteczny nie wchodzi, są też niewielkie problemy z redukcją do 2 biegu, ale poza tym nie ma się do czego przyczepić.
~Merol
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Czterobiegowa skrzynia, swietnie wystopniowana, biegi wchodzą bez zarzutów,jak w masełko, nie wybija przełożeń.

Usterki Volkswagen Polo II

Volkswagen Polo II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~krzych_159
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Mam skrzynie 4 biegi są długie, ale na trasie brakuje 5. Czasami ciężko wrzucić jedynkę i wsteczny.
Volkswagen Polo II Hatchback