Lista ocen Volkswagen Polo IV Hatchback 1.2 i 54KM 40kW 2001-2008 (36) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dża
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Autem jeździ się poprawnie. Początkowo zdziwić mogą spore przechyły, ale nie wpływa to znacznie na trakcje. Mam jednak wrażenie, że samochód zachowuje się mniej stabilnie niż Polo poprzedniej generacji. Przy wyższych prędkościach przeszkadza typowo miejskie zestrojenie wspomagania kierownicy. Polo nie lubi również mocnego, bocznego wiatru. Często trzeba kontrować kierownicę, żeby utrzymać środek pasa ruchu. Jako mieszczuch - 7/10. Jako auto w...
~Marcin
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Auto dobrze się prowadzi na suchej i mokrej nawierzchni. Jazda zimowa też całkowicie poprawna. Wadą to jest konieczność corocznej kontroli geometrii zawieszenia, sama się rozregulowuje! Zaznaczam, że staram się omijać dziury, studzienki i krawężniki. Amortyzatory po przebiegu 87 tys. doskonałe! Po 15 tys. gumy wahaczy piszczały i trzezczały jak stara kanapa!Ludzie się ogladali jak jechałem po nierównosciach. Wymiana 200 zł.
~slipas
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
zawieszenie twarde ale komfortowe,hamulce mogłyby być lepsze(wersja bez ABS)trzeba włożyć trochę siły w hamowanie(jak na tak młode autko),i rzecz najdziwniejsza - przy gwałtownym nadepnięciu pedała hamulca słychać dziwe stuknięcie w okolicy układu hamulcowego(mam autko od nowego z salonu) odpowiedż w serwisie- TAK musi być,dla mnie DZIWNE?
~voy16. prawo jazdy od 1988,
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Na zakrętach spisuje się pomimo kół 14 i braku elektroniki bardzo sprawnie. Jest sztywny ale nie twardy. Ale.....po 1200km tłucze się coś w tylnym zawieszeniu. Upuszczenie powietrza w kołach do 1,7atm. nic nie dało. Dlatego tylko 3 pkt.(Podobne tłuczenie dochodziło do uszu w 15 letnim Accordzie przy przebiegu 260tyś km!)
~atyi
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Rewalcyjny na polskie drogi,swietnie wybiera dziury i amortyzuje.Uwierzycie lub nie,nie wymienialem jeszcze amortyzatorow,jedynie wahacz-przywalilem w krawezniek-z mojej winy i tuleje wahacza,slaby punkt,ale nie drogi w naprawie, wiec wybaczam
~marcin_691@o2.pl
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
jakiś czas temu daje dochodziło do mnie lekkie skrzypienie na dziurach w prawym przednim wahaczu... naszczęsie łatwo dało sie wyeliminować sprayem silikonowym... Poza tym zawieszenie świetnie zestrojone samochód jakby był przyklejony do drogi,
~linda
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Zawieszenie swietnie tlumi nierownosci,mimo sporego przebiegu nic nie bylo jeszcze robione.Jedynie standardowo gumy stabilizatora-jest to typowa niedroga usterka z ktora wlasciciele polo i fabii predzej czy pozniej musza sie zmierzyc.
~maro
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Auto mimo iz wesja Comfort nie posiada ABS czy trakcji.Polacam zalozenie wiekszych opon 185,poprawia to zdecydowanie hamowanie na mokrej nawierzchni,z tymi oponami auto jest o wiele bardziej stabilne na zakretach.
~Marcin
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Jak pisałem miejskie autko, w podstawowej wersji bez ABS. Zawieszenie jest twarde i na razie nic się z nim nie dzieje przez 3 lata, a żadnych dołów nie omijam, a dziur w drogach pełno, ale skrzypi (oszczędności VW). Za zawieszenie 3.
~Piotrek83
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Bardzo dobrze trzyma się drogi, bardzo dobrze pokonuje zakręty. Jest też dość twarde, takie jak lubię. Aczkolwiek Ford Fiesta w tej kwestii zrobił na mnie większe wrażenie.
Volkswagen Polo IV Hatchback