Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan II SUV Facelifting

wookie2021, 2 lata temu
Silnik 1.5 TSI 130KM 96kW
Rok produkcji 2021
Volkswagen Tiguan II SUV Facelifting 1.5 TSI 130KM 96kW od 2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd zewnętrzny
Inne : We connect
Inne : tempomat adaptacyjny, front assist
Inne : czasami delikatnie skrzypi gałka skrzyni biegów
Bardzo dobre i udane auto. Przyjemność z jazdy po mieście a w szczególności po autostradzie/drodze krajowej jest na wysokim poziomie. Tutaj polecam tempomat adaptacyjny. Najbardziej podoba mi się układ ekranu infotainment, który jest rewelacyjnie wpasowany aby nie wystawać i jednocześnie kratki wentylacyjne nie są za nisko, fizyczne przyciski klimatyzacji. Kierownica bardzo wygodna z przyciskami fizycznymi. Bagażnik do jazdy po mieście w zupełności wystarczy, ale można go też powiększyć poprzez obniżenie podłogi bagażnika (kosztem koła zapasowego) lub przesuwając tylne siedzenia bliżej przednich siedzeń, można również zmieniać kąt nachylenia. Klima działa OK, czujniki parkowania również dobrze (brakuje mi jedynie większego zakresu ściszania), tempomat adaptacyjny i front assist to według mnie super dodatek ułatwiający bezpieczną jazdę, lane assist jest OK, ale zaufałbym w 100%. Podstawowy pakiet świateł działa bardzo dobrze, widać postęp w porównaniu do auta z 2012 roku. Hak jest pomysłowo składany do środka, staje się niewidoczny a wszystko trwa kilkanaście sekund. Całkiem sporo schowków jak na Volkswagena. Zawieszenie dosyć twarde, ale mnie na takim zależało.
Brak uwag, wszystko OK. Zbyt krótki okres (700km przebiegu)
Brak uwag, wszystko OK. Zbyt krótki okres (700km przebiegu)
Brak uwag, wszystko OK.
Brak uwag, wszystko OK.
Brak zarzutów. Wszystko OK.
OK
Klima działa bez zarzutu, ogrzewanie jeszcze nie testowane.
Tutaj jest bardzo dobrze, dużo miejsca, dodatkowo tylną kanapę (poszczególne siedzenia) również można przesuwać.
Według mnie bardzo dobre. Mimo wyższego auta wyciszenie jest spore.
Obecnie tylko paliwo stanowi koszt. Spalanie jak na SUVa całkiem nieźle, nie ma wyników jak hybryda ale tragedii też nie ma.
Jest OK
Zbyt krótki okres (700km przebiegu) Nie nazwałbym tego awaryjnością, ale gałka skrzyni biegów potrafi czasami delikatnie skrzypieć.
Zbyt krótki okres (700km przebiegu)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI 130KM 96kW [l/100km]

7,1