Lista ocen Volkswagen Touran I 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2010 (68) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mik
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Dobre trzymanie w zakrętach zawdzięczamy całkiem twardemu zawieszeniu. W porównaniu do V40 można by sądzić ze Touran ma sportowe jednakże w porównaniu do Civica VTi - zdecydowanie bardziej komfortowe. Jak dla mnie idealny kompromis - nie wychyla się zanadto na zakrętach a polskie dziury tłumi całkiem nieźle. Nie mam zastrzeżeń do ESP - nie jestem \"wyczynowcem\" więc uważam że system jest na tzw \"wszelki wypadek\". ASR przydaje się w zimie...
~Basoovka
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Pewność na drodze. Zimą przy załadowaniu towarem i dobrym ogumieniu można dość szybko lecieć po śniegu, w razie czego reaguje system. Po kilku jazdach fordami, gdy rozważałem zakup smaxa nie rozumiem zachwytu nad nimi. Według mnie vw może jest troszkę mniej komfortowe, ale daje zdecydowanie bardziej bezpośrednią kontrolę nad maszyną. Wspomaganie pracuje z nieco większym oporem, ale równomiernie i bez przesadnej nadinterpretacji.
~LOOK
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Wszystko bardzo precyzyjne. Lecz ma to swoje wady bo by się autko super trzymało drogi musi być dosyć twardo zestrojone i właśnie tak jest tutaj. Na 16\" felgach każdą naszą polską cholerną dziurę czuć i to bardzo. Można oczekiwać od auta rodzinnego więcej komfortu. Ale coś za coś - wybieramy przecież sami ;) Zaletą zawieszenia jest stosunkowo dobra jego żywotność jak na nasze realia.
~Jaro
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
To mocna strona tego auta. Precyzyjny, na autostradzie, z dobrymi oponami, jedzie jak przyklejony (lato Uniroyal Rain Expert 3, zima Dunlop Winter Sport 5d) polecam. Przyznam się że, pierwszy raz przez cały okres użytkowania nic w zawieszeniu nie wymieniłem, żadnej tulei, amorków nic. Zawieszenie twarde ale w miarę komfortowe. Gdyby miał 4 motion, może bym nim dalej jeździł.
~Krzysztof
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Samochód pewnie trzyma sie nawierzchni, nie przechyla sie zbytnio, na kretych drogach zapewnia prawdziwa radosc z jazdy. Nierownosci sa dosc dobrze tlumione, choc wieksze poprzeczne nierownosci przenikaja do wnetrza. Komfort podrozy dobry pomimo opon 205/55R16. Uklad kierowniczy precyzyjny i dajacy wyczucie tego co dzieje sie z kolami.
~TurekT
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
I tu jestem milo zaskoczony. Touranik bardzo fajnie tlumi nierownosci a przy tym tez nie wychyla sie na zakretach. Wczescniej posiadalem Citroena Xsare Picasso i na rondzie mialem wrazenie jakbym za chwile mial sie przewrocic na bok, zaś w vw czuje sie jak w niskim aucie osobowym, łuki śmiało można pokonywać bez zwalniania.
~dixon007
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
jak dotąd nie jeździłem autem które by się lepiej trzymało zakrętów, miało bardziej przewidywalny układ kierowniczy itp. jeździ jak sportowe, przyklejone do asfaltu auto, zima czy lato, sucho czy mokro jest rewelacyjnie. oponki 205/55/16 Michelin zima i Michelin lato - ma to wielkie znaczenie w trakcji samochodu:)
~Janek
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Rewelacja. Jak na swoją masę i gabaryty to samochód trzyma się drogi jak przyklejony. Szczególnie można to docenić na krętych, górskich drogach gdzie prowadzi się jak po sznurku. Zawieszenie wydaje się być trochę za twarde, ale dzięki temu wspomniane trzymanie się drogi jest rewelacyjne. Niestety, coś za coś...
~pavlus72@tlen.pl
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Precyzja. Obawiałem się przesiadając się z passata, że będą mi przeszadzały większe przechyły związane z większą wysokośćią kabiny i fotela. Już na jeździe próbnej zauważyłem, że nic podobnego! Zdecydowanie doskonałe zachowanie na zakrętach, icałkiem przyzwoite tłumienie dziur i garbów.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Touran I 2.0 TDI 140KM 103kW
7,1
~Art Leffe
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Jak na auto takich gabarytów to trzyma się bardzo dobrze drogi, może spowodowane jest to sztywniejszymi nastawieniami niż np. w VW Passacie albo wszędobylską elektroniką. Pozwala na dużo zabawy nie dając poczucia niepewności. Choć jak ktoś się uprze to zawsze może coś dokonać.