Lista ocen Volkswagen Touran III 1.5 TSI EVO 150KM 110kW od 2018 (10) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~napewnonieVW
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Do tego samochodu jest ok, szczególnie jak się jedzie samemu lub w dwie osoby. Jednak przy pełnym obciążeniu 3 dorosłe i 2dzieci plus bagaż - nie ma siły. Trzeba się pilnować przy wyprzedzaniu. Wiec jak ktoś oczekuje "sportowej" jazdy to tylko na pusto. Na pewno jest cichy. To duży plus po przesiadce z Ford Mondeo 2 ltr ON. Jednak , jak to VW bierze olej. 1 ltr raz do roku jakieś 2 miesiące przed każdym przeglądem. Spalanie w trasie (5 osób,...
~Andrzej Perk
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Nie wiem "co" odpowiada za to dno: czy silnik, skrzynia (automat), zgranie jednego z drugim? W każdym razie z zatrzymania do ruszenia i dojścia do 40 km/h samochód potrzebuje bardzo dużo czasu! Nawet po wyłączeniu Start/Stopu poprawa jest (typowa jak w innych autach) ale stosunkowo niewielka! Jak samochód już ruszy (powoli jak pociąg) to po chwili próbuje gwałtownie przyśpieszyć i zrywa przyczepność (opony firmowe, letnie, nawierzchnia sucha)....
~PeQs
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Nie jest to demon prędkości, ale jednostka jest jak na rodzinne auto całkiem dynamiczna i ma świetna kulturę pracy. Na postoju bezgłośna, do tej pory jeździłem ropniakami wiec na początku musiałem sprawdzać czy auto już na pewno zgasiłem. Generalnie kręcę się autem w około komina czyli dużo bardzo krótkich odcinków 2-7 km. I pokazuje mi średnie spalanie na poziomie 9l to dodać dużo.
~elimelek
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Ogólnie silnik sprawia pozytywne wrażenie. Dźwięk nie jest zbyt miły na wysokich obrotach ale da się znieść - rzadko wkręcam powyżej 3000obr/min. Głównie podróżuje sam więc jest dla mnie ok. w 4 osoby nie ma problemu. Jeżdżę raczej spokojnie więc silnik OK. Chciałem benzynowy.
~Łukasz
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Nieco za słaby jak na te gabaryty oraz przeznaczenie. Auto doładowane zdecydowanie nie ma mocy. Na pewno nie będzie stanowiło zagrożenia na drodze, ale... nie ma komfortu jazdy na drodze wymagającej np wyprzedzania.
~Mitsu4
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Samochód z produkcji 2019 więc już z filtrem gpf. Niestety ma to negatywny wpływ na osiągi oraz spalanie. Przyspieszenie wg producenta to teraz 9.3 (jest gorzej), poprzednio było 8.9. Kultura pracy dość niska.
~Mariusz
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
1,5 150 km. jak dla mnie wystarczy, przyspiesza sprawnie przy załadowanym aucie. Przy ciężkiej nodze ma apetyt na paliwo. W dużym mieście przy spokojnej jeździe 8,5 - 10l/100km
~JADzejkob
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
bardzo zwawy, dobrze radzi sobie z gabarytami auta plus za spalanie ktore w trasie jest w granicach 6 litrow
~JADzejkob
~Marcin K
Minivan 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Cichy, dobrze przyspiesza od niskich obrotów.