Lista ocen Volvo 460 (107) - Silnik

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Placek337
Sedan 2.0 110KM 81kW
Kiedy kupiłem Volvo od poprzedniego właściciela, silnik był w opłakanym stanie. Do wymiany musiał pójść panel wtrysków z racji tego iż od instalacji gazu (tj. 100 000km) silnik prawie wcale nie miał styczności z benzyną wynikiem czego było zapieczenie wtrysków i nierówna praca silnika. Można powiedzieć, że nie chciał wcale pracować. W chwili obecnej jednostka bardzo dobrze się spisuje i jest w 99,5% sprawna ponieważ zawsze znajdzie się coś do...
~Romek
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Bardzo zrywny samochod jak na 90km, swietne przyspieszenie i v-max, jezdzilem samochodami z wieksza moca, a mimo to Volvo sprawialo mi wieksza przyjemnosc. Zajebista byla ta dynamika jak wchodzila turbina, zamykal obrotomierz na kazdym biegu. Bez problemu objezdza Octawie TD 110km. Rekord predkosci to 195km/h, ktore osiagal bardzo szybko, mialem jeszcze luz pod pedalem ale nie bylo mozliwosci pojechac szybciej.
~MarcinGW
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Rewelacyjne przyspieszenie. Może trochę głośny, ale to diesel. 90 km to lekkie zakłamanie, bo mam wrażenie, że jest ok 110. Wlepia w siedzenie. Dla mnie rewelacja. Nie ma problemu z wyprzedzaniem. Silnik od Renault :)to też było dla mnie zaskoczeniem. ale z alternatorem itp nie ma problemu. także skrzynię można dorzucić z renaulta, także rewelacja!!!!.Doskonaly moment obrotowy na starcie.
~jachuk2@wp.pl
Sedan 2.0 110KM 81kW
Kultura pracy niestety w moim przypadku nie jest najlepsza. Prawdopodobnie jest to spowodowane złą obsługą ludzi któzy go naprawiali. Poza tym samochód jest na gazie także to też może przeszkadzać. Ale można powiedzieć że w normie się mieści-nie gaśnie itd. Co do elastyczności - jest super. Samochód dla każdego -i na jazdę sporotwą i oszczędną i jako limuzyna.
~kazp@tlen.pl
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Silnik Renault bardzo malo elastyczny i ciagle mokry. Gdy wkreci sie na obroty wlacza sie turbina dostaje kopa, ale mimo wszystko ze wzgledu na wczesniej opisane przywary oraz na drzaca deske ma sie wrazenie jakby jezdzilo sie starym autobusem.Jest bardzo oszczedny to duzy plus mimo wszystko nie rekompensuje to wczesniej wymienionych wad.
~sajmonsen@epost.no
Sedan 2.0 109KM 80kW
Rewelacja! Bardzo wysoka kultura pracy, przy niewielkiej masie auta (1050 kg) niezla dynamika. Jest to silnik 8 zaworowy wiec moment obr jest dost. w miare wczesnie. W porownaniu do silnika mojego poprz. auta, forda courier 1.3 super silnik. Z wad nieco glosna praca.
~robert
Sedan 2.0 109KM 80kW
co prawda to dzieło francuzów, ale w porównaniu do laguny silnik ma wedlug mnie lepiej dopracowany kolektor dolotowy, dynamika silnika powyzej 2600 obr/ min, ale spokojna jazda to juz 1600 obr/min, max obroty na dlugie trasy to 4000 obr/min, co daje predkosci rzedu 160-170 km/h;
~Darek B.
Sedan 2.0 110KM 81kW
Może trochę więcej, lecz jest widoczna różnica kiedy się rozgrzewa, chodzi dosyć głosno i ma wysokie obroty ok. 2 tys, kiedy normalnie ma 1 tys, Ale dobrze się jeździ po mieście, np. przy zakrętach nie słychać zaworów, silnik sam reguluje obroty, bardzo dynamiczny na trasie.
~pudel
Sedan 1.6 82KM 60kW
Silnik 1.6 jak dla mnie ma dobre przyspieszenie. Do jazdy w mieście wystarcza, a i w trasie sobie radzi dobrze. Maks prędkość na autostradzie 205 km/h z czterema osobami i pełnym bagażnikiem(byłem miło zaskoczony). Tylko raz, a tak to 195 km/h.
~Piotrek
Sedan 1.7 Turbo 120KM 88kW
bardzo dobry silnik,bardzo dobre osiagi.trwala sprawdzona jednostka nap.pochodzenia renault zmodifikowana oczywiscie przez szwedow (osprzet Boscha)-jedyny minus:jak jest zimny to mala kultura pracy.Zbiera sie rewelacyjnie( 9sek do 100km/h!)