Lista ocen Volvo 740 Sedan (49) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Romano
Sedan 2.3 116KM 85kW
Skrzynia przecięctna, można jedynie napisać, że jest trwała, nie rozleci się prawie nigdy. No chyba że ktoś uzupełni ją olejem do manualnych skrzyń biegów. W volvo 740 do manuali wlewa się olej ATF (od automatycznych skrzyń). Poprzedni, poprzedni właściel tego nie wiedział i ja musiałem skrzynie wymienić - bo huczał 5 bieg. Swoją drogą wymieniłem tylko dlatego żeby było ciszej. Koszt skrzyni + wymiana wyszedł mi 500zł. Skrzynia jak dla mnie...
~waszczur@interia.pl
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
cicha i precyzyjna, trochę ciężko po takim przebiegu wchodzi jedynka; pierwszy bieg idealny do jazdy w korkach, potrafi pełzać wolniej od pieszych idących obok chodnikiem:) ale nie daje możliwości przyspieszenia, jedynie ruszenia auta z miejsca; na 5ce ciągnie bez protestu od 70km/h; w sumie skrzynia czterobiegowa z dodatkowym pierwszym biegiem terenowym/korkowym;)
~krisv
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
dbaj o właściwy olej i wszystko będzie ok! nie można pozwolic na grzebanie domorosłym mechanikom to nic nie zepsują i wszystko będzie działąć. Przy kupnie 100 000 km temu,czułem, że trzeba podregulować lub wymienić sprzęgło, do chwili obecnej chodzi tak jak trzeba!!! choc dobrze byłoby podregulować!
~Piotr Kopczynski lpg@scantel.com.pl
Sedan 2.3 Turbo 156KM 115kW
ZF4HP22. O dziwo wyjątkowo ładnie pracuje. Miękka zmiana biegów, całkiem kulturalna praca, lockup przy 100 km/h - jest OK. Skrzynia to czysty stary prosty hydraulik, żadnej elektroniki czy tym podobnych wodotrysków. Zmienię olej to pewnie będzie jeszcze lepiej.
~volvomaniak@wp.pl
Sedan 2.3 114KM 84kW
Automat, B230F, do 140km/h sama przyjemność, wciskasz gaz spokojnie to dostaje keepdown i rura . Jedyne co troche mnie drażni to powyżej 150km/h jak wciśniesz nadbieg troche dostaje za dużych obrotów koło 6000tyś ale tylko na kilka sek. ale wtedy jak piorun mnie mknie.
~Adam
Sedan 2.3 155KM 114kW
4 biegi + overdrive, ciekawe rozwiązanie, bardzo wygodne w tzw. tasie gdy wciąż trzeba kogoś wyprzedzać, hamować, przyspieszać itd, wystarczy przycisk i wchodzi 5 bieg, lub redukcja. Dość długie drogi lewarka zmiany biegów, dwójka mogłaby wchodzić lżej.
~hispeed@interia.pl
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
Skrzynia 4-o biegowa + nadbieg włączany elektrycznie. Niektórzy twierdzą, że to wrzód, ale mnie się podoba - szybko się włącza. Biegi dość krótkie - jak w dieslu :) - ale za to na 4 chodzi bez telepania od 40 do 120km/h
~mariusz
Sedan 2.3 155KM 114kW
Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie+nadbieg / 5 / włączany przyciskiem.Barszo dobre rozwiązanie,pozwala błyskawicznie zmienić bieg podczas szybkiego wyprzedzania przy minimalnym ruchu ręki.
~zalew
Sedan 2.3 16V 159KM 117kW
Reczna 4 biegowa plus piatka w automacie jak na trase rewelacja. Przy wyprzedzaniu nie trzeba uzywac sprzegla wystarczy wcisnac maly guziczek i juz zredukowane na 4:)
Dziennik kosztów dla Volvo 740 Sedan
14,1
~Jarek
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
Dobrze,bardzo elastyczna,aczkolwiek czasami przy ruszaniu z miejsca mam klopot z wbiciem jedynki,jak wrzuce trojke to jedynka potem wchodzi,moze mam wywalony synchronizator!!!!!
Volvo 740 Sedan