Lista ocen Volvo 940 Kombi (27) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojtek (VOOYTAS)
Kombi 2.3 i Turbo 165KM 121kW
Volvo 940
Poprzednio miałem skrzynię M46 z over drivem (5 bieg na guzik). Nie miałem z tą skrzynią problemów poza lekkimi wyciekami. Udało się ją uszczelnić we własnym zakresie. Do pełni szczęścia brakowało płynności we wrzucaniu 1 biegu. Obecnie użytkuję skrzynię M90. Nie mam do niej większych zastrzeżeń poza tym że również biegi wchodzą troszkę opornie, mogę mieć już zmęczony egzemplarz.
~Zenek
Volvo 940
skrzynia przypomina taką z ciężarówki - ale biegi zawsze są tam gdzie powinny. Meczy nieco zestopniowanie skrzyni - na 5 przy 100 km/h jest 3500 obrotów/min. przy charakterystyce silnika mogłoby to swobodnie być ok 2500. Jedynka jest do szarpnięcia auta z miejsca - w praktyce, po ruszeniu wystarcza 4 i 5 ;]
~Vil du laere norsk?
Volvo 940
Na dzisiejsze czasy, kiedy jeździ się szybciej niż w latach konstruowania tych silników i skrzyń biegów przydałaby się 6-biegowa skrzynia. Mam skrzynię M46 4-biegową+overdrive i sprawuje się bez zarzutu. Jedynka krótka jak w ciężarówce a overdrive na przycisk działa bezproblemowo.
~Świstak
Volvo 940
Nie mam większych problemów. Auto prawdopodobnie ma coś ok 500tys na liczniku. Łożyska w skrzyni trochę już hałasują, ale bez tragedii. Biegi wchodzą bez problemu. Skrzynia to 4 + nadbieg i trochę brakuje wyższych przełożeń bo przy 100km mam ok 2400obr.
Volvo 940
taka ocena ponieważ przy tym przebiegu zaczynam mieć problem przy zimnym oleju ale to automat.jak się rozgrzeje to bajka.tutaj kierowca steruje zmianą biegów a nie komputer.
~voytek
Kombi 2.3 i 131KM 96kW
Volvo 940
Skrzynia dobrze zestopniowana, wyraźny skok lewarka, zmiana biegów odbywa się bez żadnych zgrzytów czy szarpnięć.
~Łoś
Kombi 2.3 i Turbo 165KM 121kW
Volvo 940
Skrzynia chodzi jak \"po maśle\". Biegi wchodzą idelanie, bez porównania z golfami i vectrami.
~Jacek
Volvo 940
synchronizator na 4 biegu nadaje sie juz do wymiany, ale przy umiejetnej jezdzie mozna jeszcze pojezdzic :]
~Kokon
Kombi 2.3 i 131KM 96kW
Volvo 940
Nie wkłada się \"jak w masło\" ale nie trzeba szukać gdzie i który wskoczył.
~Maciek
Volvo 940
U mnie cieżko wchodzą biegi jeden i dwa ale przy takim przebiegu i tak jest super
Volvo 940 Kombi