Lista ocen Volvo 940 Kombi (27) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~voytek
Kombi 2.3 i 131KM 96kW
Auto bardzo dobrze trzyma się drogi (co prawda nie ma porównania z mercedesem i dlatego ocena dobra), pewnie i bez żadnych pisków, auto wchodzi w dość ostre zakręty nawet przy większych prędkościach. W zawieszeniu nic nie skrzypi ani nie stuka, na kierownicę nie przenoszą się żadne drgania pochodzące z nierówności drogi. Tylne zawieszenie samopoziomujące (NIVOMAT) działa bardzo dobrze (minusem może być jedynie cena nowych amortyzatorów).
~_
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
Jeśli ma się świadomość, że priorytetem nie jest trzymanie się drogi to rewelacja. Bardzo wytrzymałe i odporne na nasze drogi. Mimo 6 lat użytkowania nie wymaga ingerencji! Odpowiednio sprężyste ale nie twarde, trochę taki tapczan. Dość wysoko zawieszony więc krawężniki, spowalniacze, dziury nie powodują urywania zderzaków, tłumików itp.
~11kw@wp.pl
Kombi 2.3 i 131KM 96kW
Bardzo komfortowy, dla niektórych może nieco za miękki ale pewnie się prowadzi. Zrobiłem nim ponad 100tys km. i wymieniłem jedynie tuleje na łączeniu wahacza z drążkiem reakcyjnym. Hamulce skuteczne jednak uwaga co do tarcz hamulcowych - zamienniki nie zdają egzaminu po max kilku tys km. przegrzewają się lub wypaczają.
~wojtek (VOOYTAS)
Kombi 2.3 i Turbo 165KM 121kW
Na plus - trwałość. Duże solidne elementy do których wymiany nie trzeba posiadać specjalistycznych narzędzi. Na minus - komfort tylnego zawieszenia (niestety sztywny most powoduje przenoszenie wstrząsów niezależnie które koło wpada do dziury :) Bywa że tył jest lekko "gumowy" - koleiny itd.
~Zenek
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
Tutaj najbardziej widać, jak zmienił się świat - ciężka tylna, sztywna oś i przeciętny komfort wynikający z tego rozwiązania. Za to odporny na przeciążenia i bardzo łatwy do opanowania w poślizgach - odrobina wprawy wystarcza, żeby na zakurzonej jezdni efektownie zamiatać ogonem
~krisv
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
gorzej niż w mojej 740, ale niedługo wymienię amortyzatory na KYB i pompę wspomagania i będzie ok! w zakrętach 120 k/h i tylko lekki uslizg tyłu-na trasie Olsztynek-Szczytno. Kto zna tę drogę , wie o co chodzi!
~Kokon
Kombi 2.3 i 131KM 96kW
Tylne zawieszenie-konkretnie spirale-za słabe. Przy wielkości tego auta, kombi szczególnie, byłbym za resorami.Poza tym solidność detali zawieszenia-wszelkich gum itp wręcz niewiarygodna!
~Marekvolvo
Kombi 2.0 i 112KM 82kW
Tylko dobrze ze względu na rzucanie lekkim tyłem na ciasnych,wyboistych zakrętach (kombi). Bardzo trwały klasyczny napęd. Promień skrętu 9,5 metra!!! Rewelacja!!
~Vil du laere norsk?
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
Przy takich gabarytach bardzo fajnie sobie radzi to auto-mieszkam w górach więc nie oczekuję pływającego amerykana lecz zwartego podwozia.
Dziennik kosztów dla Volvo 940 Kombi
16,8
~lanciarav75@o2.pl
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
ludzie ten samochód na tych swoich 195-tkach jest po prostu przyspawany do drogi.jest ciężki więc musi się bujać.
Volvo 940 Kombi