Lista ocen Volvo 940 (52) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Vil du laere norsk?
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
Jak na tak duże auto i silnik 2.4 o sześciu cylindrach, który był konstruowany hoho a może i dawniej to nie ma co sięwstydzić-jest OK! Ceny przeglądów i napraw są adekwatne do rzadkości tego auta. Nie psuje się ale jak już coś padnie to trzeba się liczyć z dwiema wersjami: 1.Będzie pasowało coś od innego albo w silniku będzie tani zamiennik VW, 2.Będzie to część nietypowa i trzeba będzie czekać, szukać i negocjować cenę.
~voytek
Kombi 2.3 i 131KM 96kW
Nie wiem jak volva innych użytkowników ale moje jest dość oszczędne średnio w cyklu mieszanym zużywa mi niecałe 10l/100km. Co do cen napraw w ASO, to o cenach chyba nie trzeba pisać gdyż są wręcz kosmiczne. Co do przeglądów to ASO 2 razy w roku (przynajmniej do tej pory) organizuje przeglądy , koszt takiego przeglądu to 50zł (trzeba doliczyć ewentualne wymiany płynów i usunięcie drobnych usterek).
~eR
Sedan 2.4 TD 122KM 90kW
Na dzisiejsze warunki to auto, które pochłania dużo płynów. Nawet wymiana oleju i płynu też kosztuje, bo idzie go tam dużo. Do tego skrzynia i most. Nie oszukujmy się jednak, że mało kto będzie inwestował w taki pojazd. Jeśli ma jeździć to pojedzie na wszystkim co dostępne i tanie. Ceny części wysokie...ale nic się nie psuje.
~Świstak
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
Wpakowałem w silnik ponad 6,5tys to prawie przekroczyło wartość mojego auta, ale poza tym ceny się już unormowały. Legendy o drogim Volvo były racją ale w latach 90. Duża dostępność części używanych a silnik to VW więc nie ma większego problemu. Rozmiar opon jest popularny (195/65r15)
~_
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
Gdyby nie silnik należałoby zadać pytanie jakich napraw? 6 lat użytkowania, przejechane przez ten czas trochę ponad 100 000km, aktualny przebieg ca. 500 000km i do zawieszenia nadal nie ma potrzeby się dotykać. Wymiana rozrządu droga (dwa paski). Spalanie: trasa 8.4l/100km, miasto 9.8l/100km.
~Adaśko
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
W ASO jest drogo (osobiście nie korzystam, sam grzebie lub mój znajomy mechanik). Z częściami nie ma problemu, w internecie można znaleźć wiele sklepów/sprzedawców wyspecjalizowanych w tej marce - niektóre części niestety tylko dostępne w ASO.
~krisv
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
na razie gorzej niż moja 740. więcej mocy, źle ustawiony silnik(kąt wtrysku), nie sprawdzone wtryski i rezultat gorszy. Tak to niestety jest , jak się kupuje używany samochód, ale tak jak z zawieszeniem-popracuję i wymienię konieczne rzeczy i będzie dobrze!
~x
Sedan 2.3 i 131KM 96kW
Pali sporo, ale szczerze mówiąc nie tak znowu więcej od innych podobnej klasy aut. Trzeba pamiętać, że produkowano ten model jako limuzynę, dużą i ciężką, a to pociąga spalanie. Ale to da się znieść, bo na naprawach się oszczędza:)
~Marekvolvo
Kombi 2.0 i 112KM 82kW
Przy tej masie fantastycznie. 10-11l miasto 7-8 trasa ale jeden warunek: bardzo delikatnie operujemy gazem.Tym autem nie trzeba nic nikomu udawadniać, tylko stoicki spokuj. Jak chcesz wyścigówkę kup sobie Alfe.
Dziennik kosztów dla Volvo 940
8,3
16,0
~Aktoś
Kombi 2.4 TD 122KM 90kW
Części eksploatacyjne - tanie, części do silnika zamienne z tym, co vw i audi - dość łatwo dostępne. Inne, jak na przykład przednia szyba - dość już kosztowne, produkowane coraz rzadziej.