Lista ocen Volvo S60 I (235) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 150 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Martines
Sedan 2.4 D5 163KM 120kW
Zuzycie paliwa srednio 5.9 l/100 km. Miasto + 0.5 / 1 l. Trasa - 1 l. Przy silniku 2,4 l i 163 KM wydaje sie niemozliwie malo, a jednak. To najlepsza strona tego samochodu. Przeglady w Volvo drogie, ale czesto maja akcje dla kilkuletnich samochodow. Czesci (zamienniki) dostepne w przystepnych cenach.
~prnit
Sedan 2.0 i T 180KM 132kW
Pali tyle ile musi 5cylindrowy silnik z doładowaniem. W trasie 8,5 do 9,5 w zależności co za trasa, w mieście od 12 do 14. Nie są to wyniki szokujące, raczej się takiego spalania spodziewałem. Mam do tego skrzynie automatyczną więc przy manualu myśle ze można by litr zejśc z tych wyników.
~marcel
Sedan 2.5T i 20V 210KM 154kW
Mam zdecydowanie cieżką nogę, a wiec spalanie rzedu 9 l trasa oraz 11-13 miasto przy takich osiagach jest wiecej niz akceptowalne. Duza w tym zasluga turbo, co pozwala plynnie przyspieszac w niskim zakresie obrotow. Ekonomicznosc porownywalna z moim poprzednim S40 2.0T, ktory mial jednak moc o 50KM mniejsza.
~Biszkopt
Sedan 2.0 i T 180KM 132kW
Drożej niż Opel, Fiat czy Ford, ale ujdzie. Niektóre części prosto od Forda właśnie... Ale jakieś specyficzne części drogo - np. górne mocowanie amorów (nie pamiętam teraz dokładnie, ale coś koło 200 na stronę)czy koła zmiennych faz rozrządu (700 PLN sztuka) to trochę przesada.
~kochpaw
Sedan 2.4 20V 140KM 103kW
Trudno ocenić samochód po tak krótkim czasie jak 2 miesiące ale wierzę w ten samochód. koszty napraw nie są jakieś wysokie jak wydawało mi się to na początku. Ceny podstawowych wymian są w normie. Bardzo ekonomiczny z super wyglądem jak na 12 letni samochód. Polecam ten model
~grzechu714@wp.pl
Sedan 2.4 TD DPF 126KM 93kW
Codziennie pokonuję około 60 km, nie jest to jazda w trasie,ze spalania jestem zadowolony ponieważ średnie spalanie z komp wynosi około 7,0l/100km, natomiast z moich obliczeń około 6,5l/100km. Uważam że jest to dobry rezultat bo rzadko kiedy jeżdżę \"delikatnie\";)
~Damian
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
I tutaj jest WIELKI plus dla tego samochodu gdyz przy jezdzie po autostradzie 120km/h- 130km/h bez zadnych wariacji spokojnie wysarczy 5 litrow, po miescie auto pali 7 - 8 litrow. srednio na zbiorniku 70 litrow w jezdzie mieszanej robie okolo 1050 do 1100 km....
~Damian (worcław)
Sedan 2.4 D5 163KM 120kW
Bardzo oszczędny silnik! w mieście pali około 9 l przy wykorzystywaniu jego możliwości przy każdym ruszaniu. Na trasie z boksem dachowym, pełnym bagażnikiem 4 pasażerami na pokładnie przy prędkości około 200km/h na niemieckich autostradach pali około 7, 7,5 litra
~Pablo
Sedan 2.4 20V 140KM 103kW
Drogie części - musiałem wymienić czujnik temperatury cieczy i okazało się że w moim przypadku nie występuje jako osobny element - należało wymienić całą obudowę termostatu wraz z termostatem i rzeczonym czujnikiem - koszt około 700 PLN.
~Marcin
Sedan 2.0 i T 180KM 132kW
Auto kupiłem bezwypadkowe, od 1 właściciela z polskiego salonu z udokumentowana historia i przebiegiem. Wymiana części eksploatacyjnych. Jedynie co ponad program to przewód górnej odmy i pompkę od spryskiwaczy na ksenony wymieniłem. Oby tak dalej.